Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 26-09-2019, 20:00   #333
Bardiel
Interlokutor-Degenerat
 
Bardiel's Avatar
 
Reputacja: 1 Bardiel ma wspaniałą reputacjęBardiel ma wspaniałą reputacjęBardiel ma wspaniałą reputacjęBardiel ma wspaniałą reputacjęBardiel ma wspaniałą reputacjęBardiel ma wspaniałą reputacjęBardiel ma wspaniałą reputacjęBardiel ma wspaniałą reputacjęBardiel ma wspaniałą reputacjęBardiel ma wspaniałą reputacjęBardiel ma wspaniałą reputację
Wisienki przyznam, że nieco zaskoczyłaś mnie tą kwestią. Niemniej postaram się odpowiedzieć najlepiej jak umiem.

Cytat:
Napisał Wisienki Zobacz post
Mamy do czynienia z światem pełnym magicznych istot które istnieją realnie, czy to bujdy chłopskie porównywalne do utopców w studni, czy to jakaś mieszanka tych dwóch czynników? Jeżeli mieszanka to w jakich proporcjach?
Hm... To może tak: jeżeli grałabyś z kimś w pokera, to zapytałabyś go jakie ma karty w ręce, bo czujesz się zagubiona?

Weźmy przykład z początku sesji. Jeremi obudził się i miał problem z oddychaniem. Widział jakąś dziwną postać w kącie. I teraz scenariuszy jest przynajmniej kilka:
- może w jego pomieszczeniu stoi dziwna istota, która go nawiedza i obezwładnia?
- może doznał paraliżu sennego - zjawiska na chwilę obecną zbadanego i zdefiniowanego?
- może przesadził ostatnio ze swoimi rytualnymi grzybkami?
- może ciężkie doświadczenia życiowe oraz przebywanie na uboczu w samotności wpędzają go w obłęd?

Tylko teraz ważna kwestia: dlaczego ja właściwie miałbym tę wątpliwość rozwiać i podać odpowiedź na tacy? Ja opisałem co Jeremi czuje i co widzi. On to interpretuje. Może od razu podam zakończenie sesji i z głowy - po co cokolwiek odkrywać.

Krótko mówiąc: nie odpowiem na to pytanie i nie będę podawać procentowej zawartości mistycyzmu w moich postach.


Cytat:
Napisał Wisienki Zobacz post
W związku z tym co ostatnio dzieje się w sesji mam pytanie czy to nadal low fantasy (sithe, dziki gon, krwawe ofiary, dziwne zmiennokształtne stwory, panowie lasu). To dużo jak na małą wieś gdzieś na końcu świata.
Sithe, ofiary, panowie lasu to nie są moje twory. Grolschowie w to wierzą, a ja nie mam najmniejszego zamiaru tego utrudniać. Ba! Mnie się nawet bardzo podoba takie światotworzenie. Dodaje pogańskich elementów, które przecież nigdy nie były obce chłopom. A czy Sithe i panowie lasu istnieją naprawdę? Jeremi powie, że tak. Eugeniusz powie, że nie. I to powinno wystarczyć za odpowiedź.



Cytat:
Napisał Wisienki Zobacz post
Szykowałam postać trochę pod inne założenie gry - spodziewałam się zwykłego ciężkiego wiejskiego życia, guseł i zabobonów. Moja postać wierzy w gusła, skrzaty etc. Wierzy że ktoś może zadać kołtun albo odebrać mleko krowie lub sprawić że koń będzie miał zołzy. Nie puszcza dzieci nad rzekę samych przy skale bo tam żyją topielce (z uwagi na wiry wodne kilka osób się tam potopiło) i nie pozwala im zaglądać do studni bo utopce ale jeśli zmieniamy grę na high fantasy to chciałabym jako gracz o tym wiedzieć aby móc zmodyfikować moją postać.
I nie rozumiem w jaki sposób koliduje to z naszą sesją? Rzekłbym, że bardzo dobrze pasuje.
High fantasy to są fireballe, szkoły magii, magiczne miecze, bogate bestiariusze itp. itd. Przede wszystkim magia w takim świecie jest rzeczą pewną, potwierdzoną i wszędobylską. Gdzie zaobserwowałaś to w naszej sesji?

Nadal gramy chłopami i nic się w tej kwestii nie zmienia. Ale to nie znaczy, że będę rzucać kością ile cebuli Wam wyrosło w ogródku, albo czy kosa się stępiła... Takie rzeczy to już kwestia Waszej kreacji postaci.


Mam nadzieję, że przynajmniej rozjaśniłem moją wizję. Może się podobać, może się nie podobać, ale liczę że teraz jest w pełni zrozumiała.
 
Bardiel jest offline