Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 27-09-2019, 13:27   #28
Phil
 
Phil's Avatar
 
Reputacja: 1 Phil ma wspaniałą reputacjęPhil ma wspaniałą reputacjęPhil ma wspaniałą reputacjęPhil ma wspaniałą reputacjęPhil ma wspaniałą reputacjęPhil ma wspaniałą reputacjęPhil ma wspaniałą reputacjęPhil ma wspaniałą reputacjęPhil ma wspaniałą reputacjęPhil ma wspaniałą reputacjęPhil ma wspaniałą reputację
Budynek kapitanatu robił wrażenie, został wyremontowany całkiem niedawno, tak przynajmniej wyglądał. Najwyraźniej wpływy z handlu rzecznego były całkiem wysokie. Harmann skierował ich tu, mówiąc że on pływa jedynie do Talabheim. Kolejka do oficyny była długa, a urzędnik w środku najwyraźniej nie śpieszył się z zapisywaniem nazw łodzi, deklarowanych towarów czy portów docelowych. Konrad nie przejął się tym zbytnio, tak jak i kilkoma obelgami, które padły z anonimowego tłumu. Przepchnął się na sam przód.

- Do Nuln? – Starszy, łysiejący mocno mężczyzna poprawił okulary na nosie, patrząc na szlachcica nad oprawkami. – Pasażerskie statki odpływają z doków na Reiku w godzinach porannych. Jutro będzie to... Niech sprawdzę... – wyciągnął spod lady opasłe tomiszcze, przewrócił kilka stron i pochylił mocno nad zapisami. – A, tak, to będzie Ruda Hannaleid i kapitan Grunder. Całkiem przyjemna i wygodna łódź, z tego co słyszałem. Zdaje się, że ma nawet prywatne kajuty. Dziesięć złotych koron od osoby, to cena bez opłat za dodatkowe wymagania pasażerów.

- My tu czekamy! – Kapitanowie i handlarze za nimi tracili już niecierpliwość.

- Tak, tak, panowie, spokojnie, wszystkich zdążymy obsłużyć, jak zawsze. Czy mogę szanownemu panu jeszcze czymś służyć?

* * *


Po wyjściu z budynku kapitanatu nadziali się na kolejnego żeglarza szukającego zarobku. Jasnowłosy brodacz z naderwanym uchem i paskudnymi brodawkami na nosie zaczepił ich chrapliwym głosem.

- Panowie! Do Nuln? Nikt nie przewiezie was tak szybko i tanio jak ja na mojej dziewczynie! – Nie zdradził nazwy łajby, ale można było się spodziewać kolejnej Marii, Gabrieli czy Elisabety. Ściszył głos. – Taniej, niż oficjalne transporty, lepszej ceny nie dostaniecie... Osiem złociszy, a za krasnoludów niech będzie siedem. To jak panowie? Dajcie czas do wieczora na przygotowanie mojej dziewczyny i możemy ruszać.
 
__________________
Bajarz - Warhammerophil.
Phil jest offline