Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 12-10-2019, 18:12   #31
Ketharian
Dział Postapokalipsa
 
Ketharian's Avatar
 
Reputacja: 1 Ketharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputację
Mechaniczna strona kreacji postaci to nie problem, ja mam inne pytanie: w jaki sposób koteria Kupca zawiąże ze sobą zawodowe więzi? Jeśli Mistrz przyjmie, że to odziedziczony w jakiś sposób okręt, to dla części ról wejście w grę jest ułatwione. Nawigator, techkapłan czy astropata zostają w razie potrzeby zakontraktowani w odpowiednich instytucjach - odpowiednie fundusze przechodzą z ręki do ręki i specjaliści wchodzą na mostek. Void-master lub/i arch-militant może zostać odziedziczony razem z jednostką albo już wcześniej służyć pod rozkazami kapitana w innym miejscu i czasie. Z seneszalem jest nieco trudniej - to persona ciesząca się w teorii wielkim zaufaniem kapitana, więc jej obecność w świcie początkującego Wolnego Kupca musi być odpowiednio podbudowana fabularnie.

Stąd właśnie moje pytanie: od jak dawna nasz kapitan posiada swój okręt i jak wszedł w jego posiadanie oraz w jaki sposób skompletował kadrę oficerską? (odziedziczył z okrętem, zrekrutował po nadaniu Glejtu czy znał już wcześniej i zabrał ze sobą do Port Wander). Znając przynajmniej z grubsza odpowiedź potrafiłbym zabrać się za kreację życiorysu swego bohatera.
 
Ketharian jest offline