Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 15-10-2019, 16:07   #21
Lord Cluttermonkey
 
Lord Cluttermonkey's Avatar
 
Reputacja: 1 Lord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał Amon Zobacz post
Ok, a jakiś fluff jest konieczny przy tworzeniu postaci? bo nie widziałem w podręczniku za bardzo opisów ziem itp
Ogólnie jestem zwolennikiem powiedzenia, że historia postaci to pierwsze x poziomów przygód.

Podręczniki to tylko zasady gry, tak jak to z D&D często bywa, z kilkoma wkrętami na temat domyślnego settingu, z którego biorę głównie nazwy własne. Chyba mogę powiedzieć, że gramy w tzw. non-setting, czyli świat gry jest zbudowany na bazie zasad gry (np. skoro w podręczniku jest opisana magia, to w świecie gry istnieje taka magia), a nawet zawęziłbym to jedynie do używanych przygód (np. skoro w tym module występują takie i takie potwory, to występują też w świecie gry, ale za inne potwory z bestiariusza nie ręczę)... i tyle. Gramy od szczegółu do ogółu.

Konieczne jest sprzedanie mi pomysłu na postać, co można zrobić nawet jednym zdaniem. Tak żebym wiedział, jakiej odgrywki się spodziewać. Dezerter, który w legionach widział za dużo i nigdy więcej nie będzie walczył wyłącznie dla idei. I tak dalej, i tym podobne.

Standardowo proponuję następujący start:

Cytat:
Napisał Gygax
As background you inform them that they are from some nearby place where they were apprentices learning their respective professions, that they met by chance in an inn or tavern and resolved to journey together to seek their fortunes in the dangerous environment, and that, beyond the knowledge common to the area (speech, alignments, races, and the like), they know nothing of the world.
W kwestii knowledge common to the area pytajcie jeśli potrzebujecie, ale wcześniej linkowana lista języków i może ta mapka już same z siebie dużo wyjaśniają... choć rodzą też wiele pytań.
 

Ostatnio edytowane przez Lord Cluttermonkey : 15-10-2019 o 16:27.
Lord Cluttermonkey jest offline