Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 16-10-2019, 19:10   #43
Wisienki
 
Wisienki's Avatar
 
Reputacja: 1 Wisienki ma wspaniałą reputacjęWisienki ma wspaniałą reputacjęWisienki ma wspaniałą reputacjęWisienki ma wspaniałą reputacjęWisienki ma wspaniałą reputacjęWisienki ma wspaniałą reputacjęWisienki ma wspaniałą reputacjęWisienki ma wspaniałą reputacjęWisienki ma wspaniałą reputacjęWisienki ma wspaniałą reputacjęWisienki ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał Clutterbane Zobacz post
Właśnie, miałem napisać FAQ... Ale nie mam zbytnio czasu. Może tutaj przemycę po prostu kilka głównych założeń:
  • drużyny do czterech graczy żeby rozgrywka nie zamulała, ale w tym samym sandboksie może być nawet kilka drużyn (poprzednio marzyła mi się sesja nawet na pięć drużyn, czyli na dwudziestu graczy),
  • drużyny mogą być wobec siebie przyjazne, neutralne lub wrogie (PvP!), a gracze mogą wymieniać się miejscami w ekipach, pełna dowolność,
  • sceny szybkie (np. walka) i downtime (np. crafting) rozgrywamy w komentarzach,
  • sceny wolne (głównie interakcje z Bohaterami Niezależnymi i eksplorację lochów czy dziczy) rozgrywamy przez Google Document,
  • tempo sesji - raczej codzienna lub co drugi dzień krótka aktywność niż jakieś długie posiadówki na Google Docu lub "dzieła sztuki" pisane raz na tydzień... ja planuję z góra 20 min dziennie spędzać na sesji, szczególnie w okresie zimowym... moim zdaniem nikt nie będzie się czuć przytłoczony tempem sesji;
  • długość odpisów - wychodzimy z założenia, że z każdym kolejnym słowem na szyi gracza czy mojej zaciska się niewidzialna pętla, która go w końcu udusi ; zasada ta nie dotyczy "klimacenia" pomiędzy scenami inicjowanego przez graczy. Ogólnie staramy się w 80% pisać deklaracje działań i dialogi (czyt. właściwy role-playing), a w 20% (albo nawet mniej) jakieś przemyślenia postaci, retrospekcje czy opisy, czyli słowa, z którymi drugi gracz nie wejdzie swoją postacią w żadną interakcję (czyt. zbędna pisanina).
PS W sobotę z rana (godz. 9) gramy w Warszawie na Młocinach sesję na żywo, dokładnie ten sam sandbox. Jak ktoś z forum ma ochotę dołączyć to dawajcie znać na pw. Wydarzenia z sesji na żywo będą mniej lub bardziej wpływać na to, co będzie się działo w PBF-ie (np. nowe plotki w forcie o niedawnych wyprawach i dokonaniach awanturników, itp.), co już odczujecie na samym początku gry.
Myślisz, że dasz radę pociągnąć tak dużo drużyn na dłuższą metę? Nie chcę być złym prorokiem ale stąd tylko krok do wypalenia i porzucenia sesji...
 
__________________
Wiesz co jest największą tragedią tego świata? (...) Ludzie obdarzeni talentem, którego nigdy nie poznają. A może nawet nie rodzą się w czasie, w którym mogliby go odkryć. Ruchome obrazki - Terry Pratchett
Wisienki jest offline