Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 20-10-2019, 17:03   #53
Lord Cluttermonkey
 
Lord Cluttermonkey's Avatar
 
Reputacja: 1 Lord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał Balzamoon Zobacz post
Czary aż tak losowo? Miałem nadzieję że chociaż to będzie do wyboru. Magia jest ciekawa, ale jak rozumiem @Clutterbane wprowdził do swojego settingu tylko magią rytualną a całkowicie wyrugował magię "zwyczajną" i większość klas z nią związaną.

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem ale czary powinniśmy mieć ze swoich "tradycji", gdzieś jest tabelka która tradycja czym się zajmuje. Jak rzucasz czar nie ze swojej tradycji to masz ST +1 do takiego rytuału.
1) W podstawowym ACKSie też nie było do wyboru, tj. Sędzia wybiera pierwsze, każde kolejne losuje, a jeśli wyniki się dublują, to czaromiot ma odpowiednio mniej zaklęć. U mnie chociaż tego karania za duble nie ma plus jest trochę większy wybór. W sumie lubię te zasady, ile razy można mieć magic usera ze sleepem i charm person na sesji. Nieświętej pamięci Morgiana miała np. slicing blow i shatter blade. Tym drugim pozbawiła na wczorajszej sesji nieumarłego rycerza miecza, co było awesome.

Settingowo cywilizacje, które potrafiły operować typową magią arcane lub divine już wyginęły, dlatego są niedostępne dla graczy. Ludzie muszą polegać na karkołomnych ceremoniach by coś wykrzesać. Punkty światła są mocno low-magicowe.

2) To dopiero wchodzi w użycie, gdy np. próbujesz spisać zaklęcia nie ze swojej tradycji, np. ze złupionej księgi zaklęć. Samo z siebie nie zawęża listy zaklęć z podręcznika.
 

Ostatnio edytowane przez Lord Cluttermonkey : 20-10-2019 o 18:02.
Lord Cluttermonkey jest offline