Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 20-10-2019, 23:57   #61
BigPoppa
 
BigPoppa's Avatar
 
Reputacja: 1 BigPoppa ma wspaniałą reputacjęBigPoppa ma wspaniałą reputacjęBigPoppa ma wspaniałą reputacjęBigPoppa ma wspaniałą reputacjęBigPoppa ma wspaniałą reputacjęBigPoppa ma wspaniałą reputacjęBigPoppa ma wspaniałą reputacjęBigPoppa ma wspaniałą reputacjęBigPoppa ma wspaniałą reputacjęBigPoppa ma wspaniałą reputacjęBigPoppa ma wspaniałą reputację
Siadam spokojnie na siedzisku, które okala duży stół operacyjny. Z uwagą studiuje część zapisków z stosu danych, którymi o mały włos nie przeciążyliśmy logosów. Właściwie to ja byłem sprawcą tego zamieszania. Równie dobrze mógłbym zanieść ten stos papierów szeregowym adeptom do wstępnej analizy, ale to co znalazłem w raporcie wygenerowanym przy pomocy Harasima było ciekawe.
- Nasz denat to ciekawy człowiek. - rozpoczynam monolog, czytając dane. - Wykształcony, akademicko. Sepheris Secundus też brzmi.. ciekawie. - akcentuje słowo specjalnie. No, no. Żeby wysłać jedynego syna na ten zapomniany przez światło słoneczne świat feudalny, słynący z fanatyzmu religijnego, twardych rządów i ciężkiej pracy w kopalniach rudy. Stary Rutard miał poczucie humoru. - potem nieudane epizody jako przedsiębiorca, zakończone upadkiem firm. Ciekawią mnie okoliczności upadku firmy wiertniczej. - wstaję i zabieram raport nr dwa, o który poprosił Hansetus. Ponownie wracam do miejsca w którym byłem, jeszcze wygodniej się rozsiadając. Lekko chichoczę pod nosem, gdy czytam o Malfi. Miałeś niefarta, kurewskiego. - O, widzę, że jest i Malfi. Nie miał szczęścia w interesach, oj nie, nie z malfiańczykami. Ładna karta w służbie u Wolnych Kupców, bardziej pod jego umiejętności oraz wiedzę. Ciekawe, że zaciągnął się do niej w roku, w którym jego przedsięwzięcie przegrało z Konglomeratem Malfiańskim. Potem żył z oszczędności, brak potomków. - odkładam jeden raport, by zabrać się za drugi. Szybko przebiegam linijki tekstu. Notuje w pamięci konstabla Vincenza.

Wreszcie trafiają się dane pozostałych ofiar.
- Barbarus Krane, Forban Corribdian, Anselm Rackham i Lucius Havem... Havem, Havem. - wracam do poprzednich kartek. No proszę, mamy punkt zaczepienia. - Lucius Havem, pochowany w nekropolii Primus. Członek Wysokiego Domu Havem, z którym to współpracował Eedim Dalid w latach 789-792. Współpraca handlowa, zakończona fiaskiem, upadkiem i przegraną w sądowych bataliach z Konglomeratem Malfiańskim. Cóż za przypadek..
Odkładam kartki na stół. Centruje wzrok na adepcie.
- Chyba możemy poprosić logosów o taki sam skompilowany życiorys oraz sekcję zwłok pozostałych ofiar, Hansetusie. Zacznijmy od Luciusa Havema.
Podchodzę bliżej pomieszczenia, w których siedzą logosi.
- Gamma 710, przeszukaj bazy danych scintilijskich Adeptus Arbites: słowa kluczowe Lucius Havem ITN 0288-XS-1011-76081/4003
 

Ostatnio edytowane przez BigPoppa : 21-10-2019 o 13:30.
BigPoppa jest offline