Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 21-10-2019, 11:46   #233
Asmodian
 
Asmodian's Avatar
 
Reputacja: 1 Asmodian ma wspaniałą reputacjęAsmodian ma wspaniałą reputacjęAsmodian ma wspaniałą reputacjęAsmodian ma wspaniałą reputacjęAsmodian ma wspaniałą reputacjęAsmodian ma wspaniałą reputacjęAsmodian ma wspaniałą reputacjęAsmodian ma wspaniałą reputacjęAsmodian ma wspaniałą reputacjęAsmodian ma wspaniałą reputacjęAsmodian ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał Darth Zobacz post
Glewia i medalion są kwestią mechaniki, avek pochodzi z internetu, i w żaden sposób nie jest unikalny jeśli idzie o postaci fantasy, ubrania i "egzotyka" są kwestią settingu, a blizny na umięśnionym wojowniku są tak archetypowe że możesz dosłownie otworzyć prawie dowolną klasyczną powieść fantasy, i znajdziesz jednego z nich.

Równie dobrze można powiedzieć że ty oryginał swojej postaci, o której nie wiem kompletnie nic, zerznąłeś z Geralta. Bo też wojownik, i też umięśniony, i egzotyczny, i z bliznami. I nawet medalion ma. Podobieństwa aż rażą w oczy.

Mam ciężki i zajęty poranek, więc ograniczę się do tego: Rozsądnie jest wstrzymać się z oskarżeniami o plagiatorstwo aż wiesz więcej o postaci, zwłaszcza kiedy mówisz o gatunku który opiera się na archetypach w stopniu tak wysokim jak Fantasy.
Raczej archetypem był średniowieczny janczar. Wersja avka powstała na fali popularności wiedzmina i Geraltem nie jest. Medalion był trinketem z archetyp. Fakt, ciężko mieć wyłączność na pewien koncept. Ale zrozumiesz mój niesmak jak ktoś ci kiedyś tak podrysuje postać,nawet jeśli nie celowo. Czego nie życzę ale jak twierdzisz może się to zdarzyć.
 
__________________
Iustum enim est bellum quibus necessarium, et pia arma, ubi nulla nisi in armis spes est
Asmodian jest offline