Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 21-10-2019, 22:37   #408
Bardiel
Interlokutor-Degenerat
 
Bardiel's Avatar
 
Reputacja: 1 Bardiel ma wspaniałą reputacjęBardiel ma wspaniałą reputacjęBardiel ma wspaniałą reputacjęBardiel ma wspaniałą reputacjęBardiel ma wspaniałą reputacjęBardiel ma wspaniałą reputacjęBardiel ma wspaniałą reputacjęBardiel ma wspaniałą reputacjęBardiel ma wspaniałą reputacjęBardiel ma wspaniałą reputacjęBardiel ma wspaniałą reputację
Mekow bardzo fajny wpis, ale mam tylko drobną uwagę techniczną (żebyśmy się dobrze rozumieli).

Rycerzy (w sensie przedstawicieli stanu rycerskiego) mamy czterech mężczyzn: Otton, Gerhard, Fulko, Harald i dwie kobiety - Sybilla i Konstancja (nie jeżdżą w zbroi, ani nie machają mieczem, ale należą do stanu).

Te obwiesie, które odwiedziły Marysię to zbrojni serwienci/sierżanci - mają miecze, zbroje itd. ale nie należą do stanu rycerskiego. Rycerze często utrzymywali takich w swoich pocztach lub mieli całe drużyny takich (jak odpowiednio zarabiali). To ludzie wywodzący się z plebsu - posiadają jednak odpowiednie wyposażenie i umiejętności, by służyć zbrojnie.

Mam nadzieję, że trochę rozjaśniłem obraz.
 
Bardiel jest offline