Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 30-10-2019, 15:38   #148
Ehran
 
Ehran's Avatar
 
Reputacja: 1 Ehran ma wspaniałą reputacjęEhran ma wspaniałą reputacjęEhran ma wspaniałą reputacjęEhran ma wspaniałą reputacjęEhran ma wspaniałą reputacjęEhran ma wspaniałą reputacjęEhran ma wspaniałą reputacjęEhran ma wspaniałą reputacjęEhran ma wspaniałą reputacjęEhran ma wspaniałą reputacjęEhran ma wspaniałą reputację
Kadir spoglądał z pewną trwogą w górę. Monstrum wlazło na ich kopułę... Niedobrze, bardzo nie dobrze.

Kadir pokręcił przecząco głową. - Nie mam niczego, co by zwierzęta unieruchomiło, no, chyba, że już tak na zawsze.

-Co do ruchu - Kadir skinął na swoje sługi, które wzbiły się w powietrze, ciągnąc za sobą grube liny. Platforma zaskrzypiała i drgnęła. Potem ruszyła się zbliżając do ściany.
- Gdyby ktoś był tak miły i zmienił kształt kopuły? - Kadir wysłał mentalny przekaz, o jakiego rodzaju wyjście mu chodzi.
Jednak najważniejszym teraz było umknąć z pod cielska skorpiona. Był zatem gotów stopniowo obniżać pułap by oddalić się jak najdalej od centralnego punktu kopuły.

- Możesz wysłać jednego konstrukta, by wraz z moją iluzją robił za przynętę, która być może odciągnie tego przerośniętego owada od nas? - zapytał Kadir, choć nie wiadomo kogo, gdyż równocześnie zajął się już rzucaniem zaklęcia.

Po przeciwnej stronie względem ruchu platformy, z kopuły wysypał się mały oddział jeźdźców. Byli znakomicie oświetleni i gnali na złamanie karku.
Kadir pierwotnie chciał stworzyć innego skorpiona. Zrezygnował jednak z tego pomysłu. Inny skorpion mógł przestraszyć "ich skorpiona", co by znaczyło, że umykając spadł by prosto na nich, gdy by wylatywali z kopuły.
A nawet jeśli nie. Wpierw zapewne doszło by do prężenia się i prychania. Co by znaczyło, że skorpion nadal by siedział na szczycie kopuły.

Dużo lepszym pomysłem wydał się apel do instynktu drapieżnika. Jeśli coś ucieka, to trzeba to gonić! A szczególnie, jeśli byli to ludzie, których się przecież spodziewał.

Mała kolumna ludzi miała wyjechać na jakieś 100 stup za kopułę, a potem mieli zacząć krążyć.


Iluzja ma rozmiar dwadzieścia x "10-ft. cubes"
czyli mogę stworzyć iluzję np 20 x 100 ft

 
Ehran jest offline