Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 10-11-2019, 15:05   #43
Fenrir__
 
Fenrir__'s Avatar
 
Reputacja: 1 Fenrir__ ma wspaniałą reputacjęFenrir__ ma wspaniałą reputacjęFenrir__ ma wspaniałą reputacjęFenrir__ ma wspaniałą reputacjęFenrir__ ma wspaniałą reputacjęFenrir__ ma wspaniałą reputacjęFenrir__ ma wspaniałą reputacjęFenrir__ ma wspaniałą reputacjęFenrir__ ma wspaniałą reputacjęFenrir__ ma wspaniałą reputacjęFenrir__ ma wspaniałą reputację
Mam 3 tematy

Po pierwsze,podniesiony został temat nawiązań do tytułowego Wing Commandera. Jakoś mi to z tyłu głowy siedziało i postanowiłem dać wam do wyboru dwa rozwiązania dotyczących realiów:

1. Robale + Androidy

Świat ludzi zaatakowali kosmici w wielkich statkach zwanymi rojami. Ziemia przegrywała, jednak postanowiła ściągnąć zabezpieczenia z androidów i z ich pomocą udało sie im pokonać robale, które zostały zmuszone do opuszczenia przestrzeni ludzi. Wojna z robalami trwala prawie 10 lat od momentu pojawienia się i skończyła się 5 lat temu.
Androidy nie chciały się poddać ponownej kastracji i doszło do wojny z androidami, która rozpoczęłą się 4 lata temu i trwała ponad rok.
Od tamtego czasu konflikty rozgrywane były rozgrywane jedynie na mniejsze skale.

2. Kilrah - kotowata rasa dumnych wojowników, która toczy nieustającą wojnę z rasą ludzi.

Wojna miała różne perypetie. Ludzkość straciła parę światów. Podobnie jak Lwy. Trwa od blisko 15 lat i nie widać możliwości jej zakończenia. Obecnie od prawie roku trwa zawieszenie broni. Jedna i druga strona odniosła tak duże straty, że musiała wstrzymać działania. Ale jest to tylko kwestia czasu gdy zawierucha rozpęta się na nowo.

W obu przypadkach ludzkość sama w sobie jest podzielona. Mamy:
Unię Systemów Solarnych - największego i najsilniejszego gracza skupiającego najwięcej światów ludzi.Mają najliczniejszą flotę i najbardziej zaangażowani są w wojnę.
Zjednoczenie ludowe - To kilka systemów rządzonych przez Naczelnika Ludowego. Obowiązuje tam ustrój zbliżony bardzo do komunizmu.
Sułtanat - którym rządzi sułtan, to z kolei przykład tyranii feudalnej. Nie jest liczna, ale nie można odmówić jej bogactwa.

Koalicja andromedy dochodzi w 1 przypadku. W drugim mamy wrogich Kilrah

To pierwsza kwestia, którą ostatecznie chcemy rozwiązać. Drugi temat dotyczy taktyki i strategii. Z racji tego, że jesteście na najniższym szczebelku działania i walczycie w polu macie niewielki wpływ na faktyczną taktyką nie mówiąc o strategii. Dlatego proponuję by docelowo założyć 2 tematy z komentarzami:

Kantyna - tutaj będą luźne dyskusje, pomysły uwagi, sugestie i tak ogólnie ujmując klasyczne komentarze do sesji
Mostek - tutaj będziemy omawiać taktykę i strategię. Każdy chętny będzie mógł wrzucać pomysły i być głosem rozsądku dla dowódcy grupy bojowej, czy kapitanów poszczególnych jednostek.

Macie inne pomysły jestem otwarty na sugestie.

Ostatni temat dotyczy samych waszych eskadr. Każda powinna mieć podstawowy typ myśliwca jakim chce latać. Do wyboru macie Kanonierki, lekkie lub ciężkie myśliwce - zgodnie z opisami. Najlepiej jeśli cała eskadra będzie latać na tym samym typie. Więc uzgadniajcie wstępnie między sobą.
 
Fenrir__ jest offline