Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 10-11-2019, 15:09   #1
Avitto
Dział Fantasy
 
Reputacja: 1 Avitto ma wyłączoną reputację
Klanarchia - warsztaty

Cześć,

Ktoś mógłby powiedzieć: co to za sonda bez ankiety? Ignoruję.

Ja tę formę uważam za lepszą, bo i temat niszowy więc uznam osobę wypowiadającą się za co najmniej zainteresowaną.

Nie wiem czy znacie Klanarchię. Od roku doprosić się nie mogę o poprowadzenie, w końcu sam się zacząłem uczyć i szukam ekipy do zagrania. Jak ktoś zna mechanikę WoDa to poczuje się jak w domu. Ja jednak tę mechanikę okrawam na potrzeby PBF.

Bo z Klanarchią jest ciekawa sprawa: można mieszać, łączyć i wyrzucać poszczególne komponenty by złożyć taki system i setting, który najlepiej nam pasuje. Kto mnie zna to wie, że lubię mechaniki, turlanie i inne elementy metagry. Uwielbiam metagrę! To właśnie dyskusje o grze sprawiają, że gra jest doskonalsza. Tutaj jestem skłonny w dużej mierze zrezygnować z turlania. Są ciekawsze mechanizmy.

Stąd i zaproszenie na warsztaty. Nie wiem, czy zdążę wszystko przygotować w tym roku. Materiałów jest tyle, co zwykle, ale mnie czeka bardzo dużo selekcji. Zależnie od liczby zgromadzonych zainteresowanych ciąg dalszy przygody z Klanarchią będzie wyglądał następująco:

do 3 osób - sesja w spokojnym tempie, by na bieżąco wyjasniać niuanse,
od 4 do 8 osób - sesja warsztatowa w pełnym rozumieniu - napiszę program warsztatów i będziemy go sobie realizować przed, w trakcie i po sesji szkoleniowej.

Powyżej 8 osób będzie selekcja na bramce.

Warsztaty rozumiem nie jako jednostronne szkolenie - będę rozdawał materiały do opracowania i zaprezentowania pozostałym uczestnikom.

Na bakier mi z s-f. Tej części Klanarchii zapewne nawet nie dotknę bo nie dość, że się nie znam, to mnie drażni. Będzie natomiast dużo fantasy, postapo, trochę horroru i fetyszy a także technologicznie wspierany okultyzm.
 
Avitto jest offline