Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 17-11-2019, 21:51   #356
Pipboy79
Majster Cziter
 
Pipboy79's Avatar
 
Reputacja: 1 Pipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputację
Tura 31 - 2519.VIII.11; ranek

- Oki, doki, mój post jest :> Jeśli chodzi o termin powiedzmy na wrzucenie postów to do cz. 21.XI.



Stan Zdrowia:

Gabrielle 12/12; zdrowa (0); (215 PD);
Karl 14/14; zdrowy (0); (80 PD);
Tladin 15/15; zdrowy (0); (15 PD); (-100 PD za powożenie)

---

BN:

Dieter 12/12; zdrowy (0)
Manfred 12/12; zdrowy (0)
Ragnis 16/16; zdrowy (0)
woźnica Adolphus 12/12; zdrowy
kuc 1 12/15; draśnięty (0)
kuc Karla 15/15; zdrowy
kuc Gladina 15/15; zdrowy


Co do zasobów to na tą chwilę wygląda to tak:

- Gabrielle 95 pkt / wydane: 5 pkt. ("Kogut")
- Karl 85 pkt / wydane: 115 pkt. (muł, oliwa x3, lina, łom, pasza x3, koło wozu)
- Tladin 5 pkt / wydane: 95 pkt. (na krasiów i większość kuca 2, koło wozu)


- Pasza: 20 porcji (VIII.16 -10 p)



PD



- Karl 5 PD za ogarnięcie sprawy karawany.

- Tladin 10 PD za ładną, samodzielną scenkę w doc.



Omówienie



- Oki, doki, to przewinąłem 2 dni. Jest poranek po dniu wolnym. Poza kucem 1 pozostałe dwunogi i czworonogi są całe i zdrowe. A ten kuc jest tylko trochę draśnięty.


Cytat:
- Co do zdrowienia to naturalne tempo zdrowienia to +1 Żywotności o poranku. Chyba, że warunki i/lub okoliczności są zbyt kiepskie na powrót do zdrowia (nieodpowiednia temperatura, bagno, błoto, aktywność fizyczna pacjenta np. walka itd.).

- Leczenie zwykłe przywraca k4 ŻYW na dobę. Też o poranku. Trzeba użyć do tego odpowiednich narzędzi i materiałów. Zakładam, że ktoś kto ma ums leczenia ma taki zestaw przy sobie. Ale jeśli nie ma no to nie ma jak udzielić pomocy medycznej. Leczenie zwykłe sumuje się z efektem naturalnego tempa zdrowienia.

- Leczenie magiczne (magią magistrów lub kapłanów) przywraca tyle k4 ŻYW ile mag (magister/kapłan) ma punktów Magii. Można sumować ze zwykłym leczeniem i zdrowieniem.

- Zdrowienie/leczenie można wspomóc/utrudnić na różny sposób. Leżenie w łóżku całą/większość doby, bez wysiłku fizycznego daje mod +10. Podobnie podwójne racje żywnościowe dla pacjenta też dają +10. Modlitwa pacjenta lub za pacjenta też ułatwia sprawę w zależności kto, jak i gdzie się modli.

- Jeśli znów wyjdzie jakiś beton z tym leczeniem i zdrowieniem no to znów się coś potabelkuje z tej okazji


- Co do PD to Tladin miał turę temu 105 PD. Wydał 100 PD na powożenie. Powożenie już jest wpisane w zbiorczą KP. Zostało mu więc 5 PD. Za tą turę dostał 10 PD więc obecnie ma 15 PD.

- Co do dołączenia kogoś do wyprawy za friko no to kiepsko to widzę. Raczej bez zapłaty w gotówce nie macie co liczyć, że ktoś pojedzie na wyprawę w górskie pustkowia za ładne oczy. BG też tam nie jadą za friko Więc jak nie chcecie płacić to musicie wymyślić jakieś inne, fabularne powiązania i trochę koło tego pochodzić tak jak to miało miejsce z Ragnisem. Bez tego to kiepsko to widzę. No albo po prostu wynając kogoś za pz i wtedy macie kogoś jako pracownika kontraktowego.

- Co do karawany do Lenkster to zrobiłem mały generator. Za rzut Karla co wyszedł 22 wyszło takie coś:

dobrze - karawana > BG wybiera kiedy ruszą, MG modyfikuje o 2 doby

- Czyli Kerm, podaj datę kiedy by karawana miała wyjeżdżać do Lenkster. A ja ją zmodyfikuję o 2 doby. To oczywiście metagra. W grze po prostu Karl się dowiaduje o karawanie do Lenkster która owej daty ma wyjeżdżać z miasta.

- Co do tych dwóch dni to znów macie do dyspozycji. Możecie to sobie rozpisać do woli. Cyrk okazał się ten sam co w Wolfenburgu więc z górnej półki i było na co popatrzeć i czym się rozerwać. Nawet jeśli widziało się niektóre rzeczy po raz drugi.



---

- I chyba tyle z mojej strony na tą turę. Jeśli coś niejasne no to piszcie i pytajcie
 
__________________
MG pomaga chętniej tym Graczom którzy radzą sobie sami

Jeśli czytasz jakąś moją sesję i uważasz, że to coś dla Ciebie to daj znać na pw, zobaczymy co da się zrobić
Pipboy79 jest teraz online