Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 22-11-2019, 13:18   #91
psionik
 
psionik's Avatar
 
Reputacja: 1 psionik ma wspaniałą reputacjępsionik ma wspaniałą reputacjępsionik ma wspaniałą reputacjępsionik ma wspaniałą reputacjępsionik ma wspaniałą reputacjępsionik ma wspaniałą reputacjępsionik ma wspaniałą reputacjępsionik ma wspaniałą reputacjępsionik ma wspaniałą reputacjępsionik ma wspaniałą reputacjępsionik ma wspaniałą reputację
Po porannej potyczce Jace nie czuł się jakoś specjalnie głodny. Pomimo oddalenia się od miejsca potyczki i zgrubnego uprzątnięcia wokół, nadal czuł zapach śmierci. Zmusił się do zjedzenia czegokolwiek zanim ruszyli dalej.


Podróż przebiegała sprawnie dzięki magii druida, szlakom niziołka i odrobiny magicznych sztuczek Jace'a chroniących twarz przed wejściem w pajęczyny, czy butów przed wszechobecną wilgocią. Korony prastarych drzew rozrastały się wysoko i gęsto nad ich głowami skutecznie gubiąc poczucie czasu. Beleren niechętnie wracał do ataku na Phaendar, które starał się wepchnąć w najdalsze rejony pamięci, jednak bezskutecznie. Pytania Cirieo nie pomagały, na szczęście tropiciel szybko zrozumiał ogrom ataku i strat, i wstrzymał swoje zainteresowanie. Szli dalej w ciszy, gdy zmysły Jace'a wyłapały mentalny kontakt.


~Jace, słyszysz mnie? Mam tu trzy hobgobliny zaczajone w krzakach~
~ Tak, słyszę. ~ odpowiedział nie odwracając wzroku od krasnoluda. Skupił się przywołując moc, następnie przytrzymując się bizona zaczął przeczesywać okolice.

~ Czuję ich. To patrol z Ristin. Nie wiedzą nic o korredach ~ odpowiedział Hannskjaldowi. krótkimi zdaniami w miarę jak odkrywali przed nim swoje myśli. ~ Nie zaatakują nas, mamy zbyt dużą przewagę liczebną. Chcą jak najszybciej wrócić do Ristin zdać raport. ~


Jace czuł, że owe hobgobliny posiadały niezbędną im wiedzę. O forcie, o planach Żelaznych Kłów, o łowcach... Pytanie jak ich przekonać do mówienia?



~ Powinniśmy wyciągnąć z nich informacje. Mogę to zrobić bez rozlewu krwi, a potem niech wracają do korredów, albo możecie ich spróbować pojmać, tylko wtedy trudniej będzie z nich cokolwiek wydobyć. ~ odpowiedział. Nie dzielił się póki co informacją z innymi nie mając pewności czy uda im się ukryć przed hobosami, że zostali zauważeni. Kharrick na pewno, ale nie chciał dzielić drużyny.
~ Tak, czy inaczej, trzeba się decydować teraz bo zaraz się wycofają. ~.



 
psionik jest offline