Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 01-12-2019, 14:51   #70
Googolplex
 
Googolplex's Avatar
 
Reputacja: 1 Googolplex ma wspaniałą reputacjęGoogolplex ma wspaniałą reputacjęGoogolplex ma wspaniałą reputacjęGoogolplex ma wspaniałą reputacjęGoogolplex ma wspaniałą reputacjęGoogolplex ma wspaniałą reputacjęGoogolplex ma wspaniałą reputacjęGoogolplex ma wspaniałą reputacjęGoogolplex ma wspaniałą reputacjęGoogolplex ma wspaniałą reputacjęGoogolplex ma wspaniałą reputację
Vraar poluje już na Pumbę

Ok a w kwestiach technicznych.

Myślałem sobie nad tym jak rozwiązać dwa problemy związane z walką (do tej pory zwykle szła runda po rundzie via gdoc ale to się nie sprawdzi choćby z tego względu, że gramy bez gdoca). Oto moje propozycje, a jeśli nie będzie sprzeciwów to je wdrażamy w trybie na-wczoraj.

1 Inicjatywa - tu miałem problem spory, bo z jednej strony czekanie na graczy których aktualnie kolejka wypadła bardzo nas może opóźnić, z drugiej strony nie chcę skrzywdzić tych którzy na inicjatywę postawili. Zatem moje rozwiązanie jest następujące, gracze mają kolejkę inicjatywy według... swojej inicjatywy i prędkości postowania, w zamian za to, gracze z dobrym rzutem na inicjatywę i bonusami dostaną co jakiś czas dodatkową bonusową turę jako zaakcentowanie szybkości reakcji postaci. Nie jest to rozwiązanie idealne, ja wiem, ale sądzę, że się sprawdzi.

2 Opis walki i rzutów, proponuję następująco, piszecie w poście co robi postać, rzucacie sobie (powinny być aktywne kości forumowe), ja wam w komentarzu czy na PW (zależnie od sytuacji ) podaję wynik a wy sobie to opisujecie edytując post. To nam powinno zapewnić w miarę dobrą dynamikę i przejrzystość.

Jakieś uwagi/propozycje/wątpliwości niejasności?

Jeśli nie to pozwolę sobie napisać to co kolega z pracy:
"Jeżeli nie ma żadnych pytań uważam, że każdy zrozumiał te zasady tak jak ja je rozumiem."


Edyta:

Jeszcze jedna kwestia, czasami zdarzy się, że postać zawali rzut minimalnie, albo w sytuacji kiedy jest to wysoce nieprawdopodobne lecz jednak możliwe. W takich sytuacjach będzie czasami stosowana zasada "udało się jednak...(coś złego)/nie udało się ale ...(coś dobrego)", będziecie wówczas mieli wybór którą opcję chcecie.
 

Ostatnio edytowane przez Googolplex : 01-12-2019 o 15:16.
Googolplex jest offline