Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 05-12-2019, 21:09   #23
Johan Watherman
Moderator
 
Johan Watherman's Avatar
 
Reputacja: 1 Johan Watherman ma wspaniałą reputacjęJohan Watherman ma wspaniałą reputacjęJohan Watherman ma wspaniałą reputacjęJohan Watherman ma wspaniałą reputacjęJohan Watherman ma wspaniałą reputacjęJohan Watherman ma wspaniałą reputacjęJohan Watherman ma wspaniałą reputacjęJohan Watherman ma wspaniałą reputacjęJohan Watherman ma wspaniałą reputacjęJohan Watherman ma wspaniałą reputacjęJohan Watherman ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał Brilchan Zobacz post
Johan Watherman Mój drogi współformowiczu zachowujesz się bardzo nieukulturalnienie stosując argumenty AdPersonam w dyskusji która nie dotyczy mojej osoby po kolej:
To były uwagi co do natury dyskusji i szacunku do nas.

Cytat:
Napisał Brilchan Zobacz post
Zostałem skrytykowany za wyrażenie mojej opinii w pierwszym poście więc wziąłem to sobie do serca znalazłem źródła na poparcie moich opinii i je podsumowałem aby zostać skrytykowanym za korzystanie ze źródeł na poparcie swoich tez.
Zostałeś skrytykowany za bycie de facto poxowanietez. Tezy który umieściłeś nie pochodzą od Ciebie z pierwszego posta, a pojawiły się, jak cytuję „Znalazłem serie argumentów fanów”. Jak rozumiem, nie są to jednak argumenty z internetu lecz Twe własne przemyślenia? W takim wypadu czuję się okładamany w Twym poprzednim poście.


Cytat:
Napisał Brilchan Zobacz post
Brzmi jak obrażanie ludzi z poważnymi chorobami psychicznymi a to raczej nie kulturalne nie sądzisz?
Nie sądzę, tak samo jak powiedzenie, że ktoś posiada kulawą logikę nie powinno obrażać kuternóg.

Cytat:
Napisał Brilchan Zobacz post
Widzisz ty to widzisz jako coś pięknego Danski w wywiadzie widział to jako błąd jaki widział w tym systemie udzielając wywiadu to "zbyt dużo stopnie oddzielenia od rzeczywistości " tz. Wampir to nasz normalny świat tylko z wampirami, wilkołak to nasz normalny świat tylko z wilkołakami, Mag to nasz świat z magią. Upiór to umierasz jest osobny świat w którym są Upiory ten świat jest gdzieś w kącie kosmologii. To mogło zniechęcić wiele osób.
Wilkołak posiada najdokładniej opisaną Umbrę w całym WoD i to właśnie podręczniki do tego systemu najmocniej ją opisują. Umbra jest bardzo ważna również dla wilkołaków kulturowyo to jedne z najbardziej duchowych nadnaturali. Wampir akurat jest najmniej uduchowione ale jak później zauważyłeś (tylko wyciągnąłeś błędne wnioski) mają największe ciągotki do niskiej umbry. I najłatwiejsze, każdemu innemu nadnaturalowi jest z nią podejmować trudniej interakcje.
Magowie… Dziedziny horyzontalne, fundacje w dziedzinach cząstkowych lub ich cieniach, podróże przez głęboką umbrę, pajęczyna, umbra tyle co w wilkołaku, dziedziny paradoksu, to tylko nasz świat? Kurcze, pisząc jak wielki i jak bardzo używany jest pozaziemski świat w Magu czuję się jakbym kopał leżącego.

Cytat:
Napisał Brilchan Zobacz post
Lordowie Czaszek z Sabatu zdają się temu przeczyć. Resztki klanu Cappadocian uwięzione przez ich Przedpotopowca w ramach wielkiej czystki chociaż tu można by się spierać że użyli Mortis aby uciec ze Skinlands. Inne wampirze moce też zdają się temu przeczyć wysoki poziom Nadwrażliwości pozwala na doświadczenia po za ciałem. W opisie Przemiany w mgłę wprost napisano że w Dark Ages uważano to za dowód posiadania duszy przez wampiry.
Diabolizacja też wydaje się być argumentem za posiadaniem duszy przez wampiry skoro silniejsze jednostki potrafią przejmować ciała. Do tego cała sytuacja z Tremere przejmującym ciała Geriatrixa wsadzając jego dusze do lustra.
Moce to jest jakby kwestia osobna (notabene wampiry z istot po tej stronie rękawicy mają najłatwiejszy dostęp do shadowlands) co kto może. W jaki sposób posiadanie duszy ma implikować życie jako upiór? Podpowiem Ci. Nie implikuje tego.
Dusza wampira w pewnym uproszczeniu to właśnie bestia. Można ją przyrównać do wirusowej skazy avatara obecnej we krwi. Między innymi z tego powodu picie wampirzej krwi na dłuższą metę szkodzi przebudzonym i dlatego, co do zasady (co do zasady, w wod są setki wyjątków) spokrewnienie odbiera prawdziwą magyę.
 
__________________
Otium sine litteris mors est et hominis vivi sepultura.
Johan Watherman jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem