Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 05-12-2019, 21:23   #24
PeeWee
 
PeeWee's Avatar
 
Reputacja: 1 PeeWee ma wspaniałą reputacjęPeeWee ma wspaniałą reputacjęPeeWee ma wspaniałą reputacjęPeeWee ma wspaniałą reputacjęPeeWee ma wspaniałą reputacjęPeeWee ma wspaniałą reputacjęPeeWee ma wspaniałą reputacjęPeeWee ma wspaniałą reputacjęPeeWee ma wspaniałą reputacjęPeeWee ma wspaniałą reputacjęPeeWee ma wspaniałą reputację
Brilchan czy ktoś cię zmusza, żebyś grał albo lubił Wraitha? No nie wydaje mi się.
Założyłeś temat, bo uznałeś że trzeba tę dyskusję wydzielić z wątku mojej rekrutacji. Mimo, że nie jesteś ani OP-em, ani adminem, a nikt z funkcyjnych mi takiej potrzeby nie zgłaszał. Pal licho.

Dyskusja przeniosła się tutaj i tutaj też się toczy, gdzie na pytanie co jest fajnego w Upiorze dostałeś myślę, że dość wyczerpującą odpowiedź od ludzi, którzy w ten system grali i mają o nim wiedzę.
W toku dyskusji okazało się, że twoje wyobrażenie o systemie jest błędne, a wiedza o nim praktycznie żadna, co sam przyznałeś.

W odpowiedzi przytoczyłeś nam opinie innych ludzi i chcesz abyśmy z nimi podejmowali polemikę. Mogę ją prowadzić, ale z nimi osobiście i przy ich aktywnym udziale. Nie inaczej.

Wypowiedziałem i nadal wypowiadam się w tym wątku, aby przeciwstawić się rozsiewaniu czarnej legendy Upiora. Powszechnej opinii nie zmienię, wiadomo. I wcale nie to jest moim celem.
Chciałem jedynie pokazać osobom na forum, że nie taki Upiór straszny, jak go malują. Szczególnie osoby, które nie mają o nim za wiele pojęcia.

Być może, gdyby ta dyskusja toczyła się w wątku mojej rekrutacji, to zachęciłaby ludzi do spróbowania gry w Upiora. Wydzielenie wątku sprawia, że jest to trudniejsze.

Osobiście nie uważam, żeby popularność filmu, książki, czy gry stanowiła wyznacznik jakości. Być może jestem w mniejszości, ale wole sam sobie wyrobić opinię na dany temat niż kierować się popularnością, jako jakimkolwiek wyznacznikiem i miarą wartości danej rzeczy. Ot, taki dziwak ze mnie.

Niestety żyjemy w takich czasach, że każdy może wypowiadać się na dowolny temat i żąda się, aby wszystkie wypowiedzi traktowane były jako równowartościowe i eksperckie.

Uroczy rasizm - to dobre. Ktoś tu wrzucał na forum film pod tytułem "Math is racist", więc nawet nie będę wchodził w tego typu dyskusję.

Cytat:
to jest gra dla dorosłych, nie DDki cukierkowe
Jak widać coś w tym jest, skoro są ludzie dla których podjęty temat wydaje się za trudny.
Dla mnie gra to nadal gra, niezależnie jaki temat podejmuje. Nie oznacza to, że stawiam na równi cukierkowe opowieści o elfach i krasnalach i opowieść o duchach z warszawskiego getta.
Oba typy opowieści lubię, choć z zupełnie innych powodów.

A już argument, że ludzie wolą bardziej wampiry niż Upiora, bo Upiór jest straszny i mówi o śmierci, której się wszyscy boją, jakoś do mnie nie trafia. I szczerze mówiąc uważam go za całkowicie dziwaczny.
Czyli odgrywanie zabijania ludzi, wypijania ich krwi, wcielanie się w chodzącego trupa, który śmierdzi i często się rozkłada jest spoko, a granie duchem w zaświatach jest już nieludzkie i obrzydliwe. Tak?

Jak wspomniałem wielokrotnie, czy w temacie rekrutacji, czy tutaj, że nie mam ambicji nikogo przekonywać, że Wraith jest najlepszym system, że poważne psycho dramy są lepsze niż cukierkowe dedeki.
W mojej rekrutacji do Wraitha zaproponowałem odegranie i napisanie opowieści poruszającej trudny i poważny temat.
Jeżeli ktoś takie rzeczy lubi, to serdecznie zapraszam. Jeżeli nie, to nie. Koniec tematu,
 
__________________
>>> Wstań i walcz z Koronasocjalizmem <<<
Nie wierzę w ani jedno hasło na ich barykadach
Illuminati! You're never take control! You can take my heartbeat, but you can't break my soul!
PeeWee jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem