Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 05-12-2019, 22:40   #29
Mi Raaz
 
Mi Raaz's Avatar
 
Reputacja: 1 Mi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputację
Johan, PeeWee bardzo ciekawe informacje i opinie płyną z waszych wypowiedzi. Czytałem je z wielką przyjemnością i z pewnością zachęciły mnie do tego, żeby nieco bardziej przyjrzeć się temu systemowi.

Upiora znam bardzo mało, dlatego wypowiadam się dopiero teraz.

Czy coś bym dodał jako laik? Jedynie z systemu, który znam (tak myślę) dość dobrze to, że wilkołacze plemię Patrzących w Gwiazdy ma dość dobry kontakt z Shadowlands. To tak w kontekście łatwego kontaktu wampirów wspomnianego przez Johana. Oczywiście dotyczy to wybranego plemienia, a konkretnie jakichś jego członków, jednak stanowi dla nich istotną część kultury wewnątrz plemiennej.

Za to Tancerze Czarnej Spirali dysponują darem, który wręcz „tworzy Upiory”. Po jego użyciu dusza zabitej przez takiego wilkołaka osoby staje się Upiorem i jest związana z Tancerzem Czarnej Spirali. Nie mogąc w żaden sposób skrzywdzić swego stwórcy. Zakładam, że dla Upiora nie jest to przyjemne, ale również Tancerze jako tako do tych najmilszych postaci nie należą.

Brilchan, Tobie dziękuję za przedstawienie swoich (tudzież zapożyczonych) argumentów. Są one w mojej ocenie dość dobre. Podkreślają moje obawy co do tego systemu (i obawy z jakimi pewnie zetknął się każdy, kto chciał pierwszy raz zagrać w Upiora). Założenie tego wątku bardzo się przydało.

PeeWee w swojej rekrutacji możesz wrzucić link prowadzący do tego tematu.

Zgadzam się, że dyskusja jest bardzo owocna, choć ostatnie kilka postów to powtarzanie tych samych informacji, choć inaczej ubranych. Proszę zatem, żebyśmy wszyscy nieco spuścili z tonu.

Mamy prawo nie zgadzać się ze sobą. Pamiętajcie, że w grach fabularnych to wizja prowadzącego grę Narratora jest kluczowa. Podręczniki w znacznej mierze są wskazówką. Dobry Narrator po założeniu siodła na krowę zrobi z niej wyścigowego ogiera, a wielu graczy zaakceptuje tę wizję i ruszy galopem.
 
__________________
Wszelkie podobieństwo do prawdziwych osób lub zdarzeń jest całkowicie przypadkowe.

”Ludzie nie chcą słyszeć twojej opinii. Oni chcą słyszeć swoją własną opinię wychodzącą z twoich ust” - zasłyszane od znajomej.
Mi Raaz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem