Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 05-12-2019, 22:59   #30
PeeWee
 
PeeWee's Avatar
 
Reputacja: 1 PeeWee ma wspaniałą reputacjęPeeWee ma wspaniałą reputacjęPeeWee ma wspaniałą reputacjęPeeWee ma wspaniałą reputacjęPeeWee ma wspaniałą reputacjęPeeWee ma wspaniałą reputacjęPeeWee ma wspaniałą reputacjęPeeWee ma wspaniałą reputacjęPeeWee ma wspaniałą reputacjęPeeWee ma wspaniałą reputacjęPeeWee ma wspaniałą reputację
Troszkę zboczę z tematu, choć tylko troszkę.

WoD sam w sobie jest ciekawy, a wszelkie crossovery dodają jeszcze więcej smaczku.
Fakt wizja nie zawsze jest spójna i dla wielu osób, to wada i przeszkoda. Dla mnie to paradoksalnie zaleta.
Poszczególne istoty mają swoją wizję świata, swoje poglądy i swoje prawdy. Grając w Wampira gracz niejako z automatu wierzą w teorię tam przedstawione. Dopiero, gdy dochodzi do crossoveru z Magiem, Wilkołakiem, czy Upiorem te fakty i prawdy okazują się wcale nie takie ostateczne, jedyne i prawdziwe.

Każda grupa istot ma swoje wierzenia i swój punkt widzenia na cały metaplot. I jak już gdzieś napisałem uważam, że żadna nawet najpotężniejsza istota nie ma oglądu całego metaplotu.
To sprawia, że świat nabiera życia, staje się ciekawy i barwny.

Ja wiem, że wiele osób zraziło się do metaplotu w Wodzie. Jeżeli jednak spojrzymy na to w ten właśnie sposób, to nie ma co więcej kombinować. Nie trzeba dawać graczom, ani MG ostatecznych odpowiedzi. Niech to wszystko żyje, buzuje i niech ludzie grający mają frajdę w odkrywaniu nowych rzeczy.

We Wraitha grałem sporo, choć nie tak dużo jak w Wampira, czy Maga. Wilkołak, gdyby nie Umbra byłby dla mnie zupełnie dla mnie stracony i w niego grałem najmniej.
I w sumie nigdy nie grałem crossovera Upiora z jakimkolwiek system, a to też może być niezwykle ciekawe.
Pomyślę i może coś się zrodzi z tego myślenia.

I tak już zupełnie na marginesie, to uważam, że dyskusja mogłaby się toczyć w wątku rekrutacyjnym, a dopiero po jej skończeniu Opiekun działu przeniósłby ją gdzie indziej.
To jednak kwestia polityki stosowanej w tej kwestii na forum.
A ewentualne pretensje mogę mieć w kwestii wychodzenia przed orkiestrę w tej kwestii.
Dajmy OP-om robić swoją robotę.

Najważniejsze, że dyskusja faktycznie przyniosła pozytywne owoce i w sumie tylko to się liczy.

Zatem na koniec jeszcze raz zapraszam do gry tych, którzy się ewentualnie wahają.
 
__________________
>>> Wstań i walcz z Koronasocjalizmem <<<
Nie wierzę w ani jedno hasło na ich barykadach
Illuminati! You're never take control! You can take my heartbeat, but you can't break my soul!
PeeWee jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem