Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 06-12-2019, 22:22   #388
Pipboy79
Majster Cziter
 
Pipboy79's Avatar
 
Reputacja: 1 Pipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputację
Cytat:
czyli dobrze rozumiem, że nawet rzut 9 - czyli wyjątkowo niski, nic mi nie daje. Musiałbym rzucić 5 lub mniej, żeby była szansa na jakąkolwiek choć trochę użyteczną informację?
- To kwestia przypadku. Pytasz o jednego, konkretnego krasnoluda który być może wędrował tędy dekadę temu. I o twierdzę na górskim pustkowu zagubioną jakieś tysiąc lat temu. Przypadkowo spotkane osoby na ulicy. Więc przypadkowo może się zdarzyć, że ktoś, coś wie na ten temat co może być użyteczne. Właśnie jak wypadnie 1-5 na k100. W innym przypadku ktoś, coś może wiedzieć ale jest to zdecydowanie mniej użyteczne.

- Zwróć uwagę, że ta sama zasada była gdy Gladin pytał o to sigmaritów w Ristedt. I tam szanse były 1-10 na k100. Bo szanse, że coś tego typu ludzie mogli wiedzieć na ten temat są większe.



Cytat:
Czy też rzut nawet 1 dałby mi taką samą informację, jak rzut 9? (bo wynik to +4 i -4)?
- Wynik 1 na k100 mieści się w przedziale 1-5 na k100. Więc wtedy byłby jakiś ciekawy trop w tej materii.

- Zwykle wos kula się na wiedzę o jakichś miejscach, osobach, nazwiskach, herbach itd. Wtedy sie kula na INT i odpowiednią wiedzę/naukę. Ale akurat Bastion jest zaginiony z założenia w tej sesji więc szanse na zdobycie jakiegoś tropu są dość małe. Zwłaszcza u randomowych postaciach nie wyspecjalizowanych w wycieczkach po tych górach albo archiwach na temat twierdz w tych górach. Zaś szansa, że trafi się ktoś kto pamięta tego jednego krasnoluda który może tędy przechodził dekadę temu też są bardzo małe. Tego typu wiedza nie zależy od INT i wiedzy tego kogo się pytacie tylko od tego czy miał jakieś doświadczenia w tej materii. A to nie zależy od żadnej staty. Dlatego oscyluje to wokół takich a nie innych wartości przy kulaniu.
 
__________________
MG pomaga chętniej tym Graczom którzy radzą sobie sami

Jeśli czytasz jakąś moją sesję i uważasz, że to coś dla Ciebie to daj znać na pw, zobaczymy co da się zrobić
Pipboy79 jest offline