Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 09-12-2019, 18:34   #380
Zaalaos
 
Zaalaos's Avatar
 
Reputacja: 1 Zaalaos ma wspaniałą reputacjęZaalaos ma wspaniałą reputacjęZaalaos ma wspaniałą reputacjęZaalaos ma wspaniałą reputacjęZaalaos ma wspaniałą reputacjęZaalaos ma wspaniałą reputacjęZaalaos ma wspaniałą reputacjęZaalaos ma wspaniałą reputacjęZaalaos ma wspaniałą reputacjęZaalaos ma wspaniałą reputacjęZaalaos ma wspaniałą reputację
Jedna uwaga - nie można tworzyć masterwork przedmiotów, więc wydajesz 100 golda za miecz (czy dowolną inną broń) kosztującą 5-20 golda. Wielofunkcyjność ma swoje zalety więc tutaj uważam że jest to jak najbardziej uczciwa wymiana.

+ posługuję się tylko i wyłącznie wcześniejszą interpretacją MG. Spytałem czy z posiadanego piasku mogę tworzyć klatki/płyty/zbroje płytowe o wytrzymałość adamantytu uzyskałem odpowiedź pozytywną.

Osobiście uważam że przy braku gestości, moja interpretacja jest jak najbardziej w granicach zasad. Co do jej "uczciwości"... Nie bardzo widzę w czym problem, nasi oponenci będą mieli dokładnie taki sam dostęp i możliwości do korzystania z shapesandu. To samo rozciąga się na postacie innych graczy, shapesand nie jest ograniczonym, niedostępnym dla Was surowcem, z chęcią się nim dzieliłem i będę to robił dalej i umożliwiał jego wykorzystanie do wspólnego rozwiązywania problemów. Nie bardzo widzę więc w czym problem z relatywnie wysokim power-levelem. I tak jest to o wiele mniej niż są wstanie zrobić obecni w drużynie spellcasterzy i nie mam z tym najmniejszego problemu.

Na tym ma ta sesja polegać, na stworzeniu drużyny, wbrew woli naszych postaci, a to nam najwyraźniej nie wychodzi. 90% postów to "czekam na reakcję innych osób/trzymam się z tyłu i pozwalam innym głupim graczom na marnowanie swoich surowców, skoro lvl-upów nie będzie to nie mam żadnej zachęty by walczyć o potencjalne xp/łupy bo i tak przypadną temu kto pierwszy napisze że się po nie rzuca".

Jestem pewien że gdyby MG dał na początku informację że lvl-up będą i będą zależne od aktywności w rozwiązywaniu problemów to każda potyczka zaczynałaby się od "wspieram drużynę robiąc x/y/z maksymalizując nasze szanse na gładkie przejście przez potyczkę".

Reasumując drobny shit storm który powstał. Nie mam problemu z reinterpretacją tego jak shapesand działa, tak długo jak wszystkich obowiązują dokładnie te same reguły korzystania z niego.
Jeśli MG powie że takich konstrukcji stawiać nie mogę, nie ma problemu. Edytuję post i zbuduję coś mniejszego. Np. schron dla mojej postaci w którym zmieści się klęcząc, z wizjerem i z klapką z boku. Żebym mógł wyjąć dłoń i rzucać w przeciwników nożami. Albo niską ściankę która da częściowy cover naszem frontline'owi. Czyli podwładnym Kadira.

EDIT. w swoim poście w głównym wątku zaznaczyłem też że "jeśli będę zmuszony do korzystania z konwencjonalnych materiałów nadam ścianom właściwości stali". Generalnie w RAW jest informacja o "nieegzotycznych materiałach" więc jest to punkt z którym najbardziej się zgadzam. Tak jak wcześniej wspomniałem - korzystam tylko i wyłącznie z wcześniejszej interpretacji Kleberna, a nie własnego widzimisię. Możliwe że nawet stal będzie egzotyczna, w końcu w Athas o jakikolwiek metal ciężko. Wtedy będzie to wytrzymałość jakiegoś kamienia, czy innego materiału który będzie dozwolony.
 

Ostatnio edytowane przez Zaalaos : 09-12-2019 o 18:47.
Zaalaos jest offline