Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 10-12-2019, 18:02   #12
Caleb
 
Caleb's Avatar
 
Reputacja: 1 Caleb ma wspaniałą reputacjęCaleb ma wspaniałą reputacjęCaleb ma wspaniałą reputacjęCaleb ma wspaniałą reputacjęCaleb ma wspaniałą reputacjęCaleb ma wspaniałą reputacjęCaleb ma wspaniałą reputacjęCaleb ma wspaniałą reputacjęCaleb ma wspaniałą reputacjęCaleb ma wspaniałą reputacjęCaleb ma wspaniałą reputację
Nie bez problemów, ale sesja wreszcie ruszyła. Zgodnie z ustaleniami, tempo to jeden post na tydzień. Jeśli odpowiedź pojawi się wcześniej, wtedy i ja postaram się przyspieszyć, szczególnie kiedy prowadzone są pojedyncze wątki. Poza tym jednak nie musimy się spieszyć, zachęcam do odgrywania postaci i snucia osobistych narracji. Dłuższa, niezapowiedziana nieobecność sprawi, że BG zmieni się w dość biernego NPC (do czasu powrotu gracza).
Piszemy w trzeciej osobie. Imiona ważnych postaci można boldować, natomiast kwestie dialogowe proszę pisać kursywą. Tagi „indent” oraz „justuj” nie są obowiązkowe, ale mile widziane. Link do doca zamieszczam tutaj. Wystarczy dać mi znać, że chcecie go użyć, a dany NPC się tam pojawi. Proszę też zarezerwować sobie kolory dla swoich postaci, aby odróżniać się, kiedy będziecie używali arkusza wspólnie.
Nie stawiam wymagań co do długości postów, choć sensownym minimum wydaje się wysokość avatarów. I jeszcze jedna rzecz w kwestii portretów właśnie. Zwróćcie uwagę na ramkę wokół nich. Jasny odcień oznacza, że z poczytalnością Waszych postaci jest w porządku, przynajmniej pozornie. Jeśli kolor zacznie się zmieniać na ciemniejszy, oznaczać to będzie, że percepcja postaci została w jej odczuciu zaburzona. Taki mechanizm nie wymusza jednak na Was konkretnych reakcji i pogrążania się w szaleństwie na zamówienie. To raczej alarm od własnej psychiki, że dzieje się coś złego. Warto zatem wiedzieć, że takie rzeczy jak brak snu lub drastyczne obrazy mogą w przyszłości wpłynąć na poczytalność BG.
Podczas gry będę domyślnie używał standardowego systemu miar. Na wyspach, także w Walii, nadal można spotkać się z jednostkami imperialnymi (proszę mnie poprawić, jeśli się mylę). Tu pozostawiam Wam dowolność.
Czas akcji to współczesność, przełom lata i jesieni.
 

Ostatnio edytowane przez Caleb : 10-12-2019 o 18:32.
Caleb jest offline