Wątek: X-COM - komenty
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 14-12-2019, 05:33   #292
Pipboy79
Majster Cziter
 
Pipboy79's Avatar
 
Reputacja: 1 Pipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputację
Tura 56 - 2037.IV.15; śr; popołudnie

- Oki, no to mój post jest :> Termin powiedzmy, że do cz. 19.XII. Czyli trochę mniej niż cały tydzień na sklejenie posta. Jeśli o mnie chodzi to XII.16/17 jestem lotniskowo - wyjazdowy więc może być mnie mniej w tym czasie. Zbliża się okres świątecznej gorączki czyli standardowej forumowej spacji zimowej. Daj znać jak to u Ciebie by z pisaniem wyglądało bym wiedział na czym stoimy



Stan BG:

- Law Tao; 10/10; zdrowy; (Ranga IV; Skany)



Omówienie:


- Oki, doki, to minęło z ok 30 - 40 min w tej turze. Akurat by przejechać objazdem przez metropolię (ok 40 - 50 km, przez centrum z połowę tego). No albo ponegocjować w sklepie z nowymi kontrahentami.



@Old Jamestown



Skład:

Sokoły:

- Dunkierka; ??/10; s.nieprzytomny; kw
- Junior; ??/10; s.nieprzytomny; k-ek
- Jarl; ??/10; s.nieprzytomny; pistolet i toporek

Jastrzębie:

- Moritz; 10/10; s.zdrowy; kierowca
- Faust; 12/12; s.zdrowy; k-ek
- Black?; 10/10; s.zdrowy; ??



- Szczerze mówiąc nie bardzo wiem kogo masz na myśli wysyłając "Black" na misję. Po ksywie domyślam się, że może chodzić o Yoshiaki ale nie jestem pewien. Więc to prosiłbym byś jakoś doprecyzował

- Oki, furgonetka nr. 2 zrobiła spory objazd zachodnimi krawędziami dawnej matropolii aby ominąć centrum i kontrole w centrum. I po 30-40 min dojechała do Sokołów. Okazało się, że pierwsza furgonetka stoi na poboczu z zapalonymi światłami i zgaszonym silnikiem. Dunkierka leży o 1-2 kroki od szoferki a chłopaki na pace. Cała trójka nieprzytomna i ze śladami wymiocin. Zdaniem prof. Saharuka to objawy zatrucia niewiadomego pochodzenia.

- Skracając dylematy z sesji to wd. profesora są dwie możliwości:

1 - zatruli się aerozolem chemicznego pochodzenia. Wtedy ten czynnik nie powinien mieć wpływu na załogę drugiej furgonetki i resztę bazy więc można dość bezpiecznie przewieźć ich do bazy i spróbować uratować.

2 - zatruli się areozolem biologicznego pochodzenia. Wtedy jest ryzyko, że ten czynnik biologiczny może też zarazić każdego z kim się zetknie. Czyli w pierwszej chwili obsadę drugiej furgonetki a jak wrócą do bazy to nie wiadomo kogo jeszcze.


- Stąd jest dylemat co robić. Profesor bez zbadania pacjentów i próbek właściwie może zgadywać co to jest tak samo jak Law czy Moritz. No i w tej turze chciałbym aby Law (właściwie to Ty którąś postacią ) podjął decyzję co z tym fantem zrobić. Co z Sokołami, co z pierwszą furgonetką, co z załogą drugiej itd.



@St. Ann


- Ruben; 10/10; s.zdrowy
- Lena; 10/10; s.zdrowy


- Właściwie można powiedzieć, że negocjacje trwają. Sam zdecyduj czy i ewentualnie co Ruben i Lena mają coś ze sobą na sensowną wymianę. Myślę, że raczej nie bo broń i holo musieli zostawić jak nie w samochodzie to przy wejściu do kantorka wymiany. Ale gdybyś uważał, że coś innego mogli zabrać po kieszeniach to daj znać co by to mogło być. Fabularnie mogą mieć jakiś drobiazg co nie wpłynie na mechę zasobów. Taki drobiazg/upominek. Mogą mieć też coś konkretniejszego ale wtedy wymyśl co i ile zasobów by to było warte.

- Co do psioniki odpis taki a nie innych z prostego powodu: nie mam mechy do psioniki na tą chwilę Postaram się to w końcu zrobić ale nie obiecuję kiedy i jak to by wyszło. Zresztą, podobnie jak z MEC czyli trzeba by mieć Psi Lab w bazie a załoga z innych labów niewiele może pomóc w "produkcji" psioników.

- Jeśli zaś chodzi o wymianę to podumaj co by Cię interesowało i za co. Z mechy każdy xcomowiec ma broń boczną (pistolet) i granat. W zbrojowni jest trochę broni lekkiej w stylu shotgunów gdzie można zaopatrzyć część xcomowców na ewentualną akcję czy do obrony. Pi x oko pewnie takiej broni starczyłoby dla co drugiego w bazie. Dlatego gdy wyjeżdża na akcję tylko kilku z nich to może mieć taką broń każdy. No i zbrojni mają broń stricte wojskową czyli k-ny, k-ki i broń specjalistyczną kw (Dunkierka) i br.ciężka (Faust).

- Broń ręczną może produkować warsztat czyli ludzie Franka. No ale obecnie są zajęci usprawnianiem generatora. Roboczo uznajmy, że produkują: 2 br.krótkie (np. pistolety, granaty), 1 br. lekką (shotguny, pm-y), 0,5 br. szturmowej (k-y, k-ki) lub 0.25 br.cięzkiej (rkm, ckm, wyrzutnie, granatniki) tygodniowo. Czyli miesięcznie wychodzi to: 8x br.krótka, 4x br.lekka, 2x br.szturmowa i 1 br.ciężka.

- Później może bardziej dokładnie rozpiszę tą produkcję i ekonomię ale póki co dla orientacji przyjmijmy powyższe skrótowe myślenie. To wszystko powyższe jest pi x oko na tym bazowym, startowym poziomie z początku gry na PC.

- Jesli chodzi o wymianę no to chyba najłatwiej powiedz po bajerach z gry PC co by interesowało xcomowców. Ewentualnie po prostu co by chcieli nabyć i do czego by to miało służyć. To potabelkuję co można by z tym dalej zrobić


---


- I chyba na tą turę myślę, że tyle. Jeśli masz jakieś pomysły, sugestie czy pytania no to pisz śmiało
 
__________________
MG pomaga chętniej tym Graczom którzy radzą sobie sami

Jeśli czytasz jakąś moją sesję i uważasz, że to coś dla Ciebie to daj znać na pw, zobaczymy co da się zrobić
Pipboy79 jest offline