Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 15-12-2019, 08:42   #108
Santorine
 
Santorine's Avatar
 
Reputacja: 1 Santorine ma wspaniałą reputacjęSantorine ma wspaniałą reputacjęSantorine ma wspaniałą reputacjęSantorine ma wspaniałą reputacjęSantorine ma wspaniałą reputacjęSantorine ma wspaniałą reputacjęSantorine ma wspaniałą reputacjęSantorine ma wspaniałą reputacjęSantorine ma wspaniałą reputacjęSantorine ma wspaniałą reputacjęSantorine ma wspaniałą reputację
- To dla twojego dobra, Lilka – rzekł czule Konrad, próbując przebić się przez wściekłe wrzaski Lilki.

Czując, że odzyskał na chwilę kontrolę nad sytuacją, odparł do Darka:

- Lilka nie była z nami przez parę dni i nagle wie, jak obsługiwać komputer od Mikołaja i interesuje ją kod. Kiedy rozdzieliliśmy się, mogła zostać złapana. Pomyśl o tym. Jak bardzo nieprawdopodobne jest, że partia mogła nam podstawić jednego ze swoich albo wyprać jej mózg? Musimy być ostrożni.

Konrad zreflektował się na chwilę. Jeśli była to prawda, to w takim razie czy można było przywrócić starą Lilkę? Czy nie podłączyli jej do wielkiej maszyny, która wyssała jej mózg i nie zamieniła na inny, odpowiednio spreparowany? Od czasu, kiedy zobaczył robotycznego Mikołaja, wszystko było możliwe!

- Darek, musisz odprowadzić Ewkę do domu. Ja ogarnę sytuację – rzekł, uważając, że płacząca Ewka, oprócz tego, że była balastem, mogła ściągnąć kłopoty na nich i siebie. - Ja poradzę sobie z tymi dwoma delikwentami tutaj.

Kiedy tylko Darek odszedł, Konrad wziął klucz, którym ogłuszył wcześniej Mikołaja i powiedział:

- Mikołaj – rzekł Konrad – musisz zacząć nam ufać. Chcemy odbić twojego starego z więzienia, więc jesteśmy po tej samej stronie. Z drugiej strony, zachowujesz się jak psychol z piekła rodem i próbujesz zabić Lilkę. To jest nie fair. Musisz zacząć gadać mi, co wiesz, inaczej z biznesu nici będą.

- Zatem – dodał – albo powiesz mi hasło i zaczniesz gadać z sensem, dlaczego niby Lilka ma być ruskim szpiegiem, albo rozwalam te wszystkie zabawki, które tutaj masz i zabieram Lilkę.

Po czym powoli zaczął przybliżać się w stronę świecącej konsolety, podnosząc klucz.
 
__________________
Evil never sleeps, it power naps!
Santorine jest teraz online