Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 27-12-2019, 11:37   #8
Mi Raaz
 
Mi Raaz's Avatar
 
Reputacja: 1 Mi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputację
Pytania/kwestie techniczne

Przerzucam zapytania i odpowiedzi z gdoca, żeby Ci, którzy tam nie zaglądali przez święta byli na bieżąco.

1) Ustalmy zatem jednoznacznie jak używać umiejek w scence.

Cytat:
Widzę to tak: w obrębie danej sceny możecie użyć dowolnych umiejętności, które mogą Wam w jakiś sposób pomóc. Nie stosuję też ujemnych modyfikatorów za użycie więcej niż jednej umiejki (chyba, że byłby to jakiś bardzo specyficzny powergaming). Żeby dostać do każdej z nich bonus fabularny +10, trzeba tak napisać fabularkę, żeby było użycie tej umiejętności widać.
2) Nie kończmy jeszcze tej sceny (niezależnie od rzutu) [dotyczy wątpliwości wywołanej stwierdzeniem, że post ma być zakończony rzutem, a MG odpowie w swoim poście wynik danej sceny.

Cytat:
Z tym nie mam najmniejszego problemu, możemy spokojnie rozbić te negocjacje na kilka mniejszych wpisów - bo czemu nie? (nie ustalaliśmy, że każdy Wasz wpis musi być kompletnie zamkniętą sceną)
3) Zróbmy coś, żeby gracze nie czuli się jakby nie mieli kontroli nad postaciami

Cytat:
Myślę, że czynnika losowego nie damy rady wyeliminować całkowicie. Winter zrobiła, co było w jej siłach do tej pory (+10 do testu za fabularkę), ale słudzy Omnisjasza to ciężcy negocjatorzy i może się przy odrobinie pecha okazać, że jednak jej nie ulegną.
Kwestia negocjacji profitu z AdMech
Cytat:
Słuchacie - czemu w takim razie nie rozbić tych negocjacji na kilka odcinków? Zauważyłem już wcześniej taki trend do zamykania całego jednego rozdziału/sceny/wątku w jednym poście, ale z mojej strony to nie jest konieczne, jeśli chcecie to rozbudować. Wrzućcie bieżący post z wynikiem Charmowania na końcu, a ja w wolnym momencie napiszę jak techkapłani zareagowali i wówczas zyskacie oboje możliwość wysunięcia w następnym poście nowych kontrpropozycji.
 
__________________
Wszelkie podobieństwo do prawdziwych osób lub zdarzeń jest całkowicie przypadkowe.

”Ludzie nie chcą słyszeć twojej opinii. Oni chcą słyszeć swoją własną opinię wychodzącą z twoich ust” - zasłyszane od znajomej.
Mi Raaz jest offline