Wątek: X-COM - komenty
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 27-12-2019, 22:40   #294
Pipboy79
Majster Cziter
 
Pipboy79's Avatar
 
Reputacja: 1 Pipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputację
Tura 57 - 2037.IV.17; pt; południe

- Oki, no to mój post jest :> Termin świąteczny więc powiedzmy, że do cz. 09.I. Czyli prawie 2 tyg na sklejenie posta. Gdyby coś było nie teges z odpisywaniem w ten czas to daj znać to się najwyżej przedłuży termin. Ja po prostu jakby się dało to chciałbym wrzucić swoją turę przed końcem urlopu a kończy mi się właśnie jakoś 11-12.I.



Stan BG:

- Law Tao; 10/10; zdrowy; (Ranga IV; Skany)



Omówienie:


- Oki, doki, to minęło ok 2 dni w tej turze. Była środa a teraz jest piątek. O dziwo z kulania wyszedł całkiem ciepły (ok 23*C) chociaż pochmurny dzień.

- Okazało się, że ekipa Sokołów oberwała jakąś chemią. Ale to mógł zbadać dopiero profesor Saharuk po tym jak też dotarł do dziupli logistyków. Więc po ok dobie obserwacji całą trójkę przewieziono do bazy.

- Jeśli chodzi o powrót do zdrowia to chemia była dość mocna więc wracają w tempie 0,5 Zdrowia na dobę. W praktyce więc powrót do pełnego zdrowia potrwa do ok 2-3 tygodnie. Detale masz rozpisane w excel w zakładce kalendarza.

- Co do produkcji to też coś potabelkowałem. Skracając przez 1 tydzień, 1 osoba z danego zespołu może wyprodukować 100 pkt. Czyli jak np. w warsztacie rusznikarza jest 5 produkcyjnych osób to produkują 500 pkt tygodniowo, jak w biolabie jest 4 (Sama nie liczę) to dają 400 pkt. No chyba, że ktoś jest na leczeniu czy przydzielony do innych zadań jak np. usprawnianie generatora czy do jakiejś misji. Te pkt produkcji wpisałem w excel, też w zakładce kalendarza.

- Za te punkty produkcji możesz sobie wybrać co sobie chcesz wyprodukować. Co do rusznikarza to ceny spluw i pancerzy masz w tabelkach ze sprzętem (s. 42) gdzie np. lekki pistolet to koszt 200 pkt. Co do biolabu no to może on produkować stimpaki, medpaki i apteczki w zwykłej lub po wymianie u Chena w ulepszonej wersji.

- Tu masz link do tej docowej ściągi mechy: https://docs.google.com/document/d/1...bJzuJMo74/edit


stimpak +1/+2 PZ (20 pkt) stimpak II +2/+3 PZ (30 pkt)
medpak +2/+4 PZ (40 pkt) medpak II +3/+6 PZ (60 pkt)
aptecza +4/+8 PZ (60 pkt) apteczka II +6/+12 PZ (120 pkt)

- Te wartości przed średnikiem to ile Zdrowia przywraca dany środek jeśli uzywa ich przeciętniak, po średniku jeśli używa ich spec (ktoś ze skillem Leczenie). Wartości w nawiasach to ile kosztuje ich wyprodukowanie w biolabie.

- Jeśli chodzi o wymianę tą czy inną to powiedzmy, że masz do dyspozycji te pkt jakie wyprodukowali do tej pory w biolabie i u rusznikarza. Masz ceny w ściądze i możesz wymieniać wyprodukowane przedmioty na coś innego.

- Koszt zakupu półproduktów to 150 pkt Xcomu do 100 pkt sklepu. Czyli za taki 1 lekki pistolet (200 pkt) możesz zakupić 150 pkt półproduktów na apteczki. A za 150 pkt półproduktów w biolabie mogą zmajstrować 15 ulepszonych stimpaków (różnica ceny między ulepszoną (30 pkt) a podstawową wersją (20 pkt)).


- Jeśli coś niejasne w tych cyferkach to daj znać co to zobaczymy co da się z tym zrobić


- W tej turze chciałbym wiedzieć jak xcomowcy zamierzają się wymienić u Chena. Co i na co. Trzeba mieć na uwadze, że trzeba przejechać z dość trefnym towarem przez miasto gdzie już mogą się zdarzyć jakieś kontrole i skany. No a druga sprawa to co z tym generatorem. Czy jakoś będzie próba wydobycia tego z Old Jamestown jak tak to co i jak jak nie to jaka jest alternatywa. Pi x oko szkic plusów i munusów jest naszkicowany w moim poście na naradzie w bazie.


---


- No i chyba tyle z mojej strony na tą turę. Pewnie ostatnią w tym roku. Więc chciałbym Ci podziękować za wspólną grę, wytrwałość i dzielne prowadzenie bazy X-COM w tej barwnej ale niezbyt bezpiecznej okolicy Oby nam się równie dobrze grało w przyszłym sezonie Jeśli masz jakieś pytania czy uwagi no to pisz śmiało
 
__________________
MG pomaga chętniej tym Graczom którzy radzą sobie sami

Jeśli czytasz jakąś moją sesję i uważasz, że to coś dla Ciebie to daj znać na pw, zobaczymy co da się zrobić
Pipboy79 jest offline