Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 30-12-2019, 11:31   #11
Ril
 
Ril's Avatar
 
Reputacja: 1 Ril ma wspaniałą reputacjęRil ma wspaniałą reputacjęRil ma wspaniałą reputacjęRil ma wspaniałą reputacjęRil ma wspaniałą reputacjęRil ma wspaniałą reputacjęRil ma wspaniałą reputacjęRil ma wspaniałą reputacjęRil ma wspaniałą reputacjęRil ma wspaniałą reputacjęRil ma wspaniałą reputację
Moja obecna sesja właśnie się kończy, a że czekałem na coś takiego, to chętnie się zgłoszę. Szczerze mówiąc, sesje storytellingowe są nie dla mnie. Zupełnie się nie odnajduję w takiej grze, w której gracze wspólnie piszą powieść.

Przygotowywana przeze mnie postać to paladyn Helma.

Pytania:
1. Do kiedy jest termin na wysyłanie kart postaci?
2. Nigdy nie grałem w Dedeki ani Pathfindera na forum, więc proszę o wyjaśnienie, czy to gracze będą aktualizować swoje karty postaci w tym szablonie na Lastinn, czy robi to MG. I czy ten szablon na pewno działa, bo np. jeśli chodzi o generator rzutu kośćmi (generowanie rzutu w postach), to doświadczenia mam różne. Zdarza się, że rzucasz, a wychodzi "error". Poza tym, o ile wiem, to możliwy jest tylko jeden rzut na każdy post.
3. Jaki ma być styl gry. Czy w dialogach gracze i MG mają się w pełni utożsamiać z odgrywanymi postaciami, czy obok fabularnych deklaracji dopuszczalny będzie też erpegowy żargon? Jak w przykładzie rozgrywki z PMP do D&D 3.0 (cytat poniżej).

Cytat:
MP: Mialee, jesteś pierwsza. Co robisz?
Mialee: Łapię pająka, ciskam nim o ziemię, żeby potem go zdeptać.
MP: W porządku, tylko że twoja próba prowokuje okazyjny atak pająka. Gryzie cię, gdy go łapiesz. [Rzuca kostkami, testując atak pająka – otrzymuje 16.] Mialee, czujesz ukłucie w szyję. Wykonaj rzut obronny na Wytrwałość.

Gracze głośno wypuszczają powietrze. Ze strachu czy zdenerwowania? Mialee rzuca – do wyniku mogłaby dodać premię do Wytrwałości, lecz takowej nie posiada.

Mialee: Wytrwałość! Mój najgorszy rzut obronny! Zobaczmy – 15 plus 0 to… Cóż: 15. Wystarczy?
MP: Na razie czujesz się dobrze. Niemniej ugryzienie zraniło cię. Punkt obrażeń.
 
Ril jest offline