Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 01-01-2020, 21:20   #107
PeeWee
 
PeeWee's Avatar
 
Reputacja: 1 PeeWee ma wspaniałą reputacjęPeeWee ma wspaniałą reputacjęPeeWee ma wspaniałą reputacjęPeeWee ma wspaniałą reputacjęPeeWee ma wspaniałą reputacjęPeeWee ma wspaniałą reputacjęPeeWee ma wspaniałą reputacjęPeeWee ma wspaniałą reputacjęPeeWee ma wspaniałą reputacjęPeeWee ma wspaniałą reputacjęPeeWee ma wspaniałą reputację
Nie jestem ani fanem Sapkowskiego, ani Wiedźmina w żadnej postaci, czy to opowiadań, sagi, czy gier.
Zatem na serial nie czekałem, ani nie miałem żadnych oczekiwań wobec niego.

A mimo to jestem zawiedziony. Serial jest nierówny, nudny i do granic możliwości chaotyczny.
Przebrnąłem przez trzy odcinki i chyba więcej nie zniesę.

Gdybym nie znał historii Wiedźmina, jako tako to z fabuły nic bym nie skumał. Nie wiem, czy ktoś niezaznajomiony z Wiedźminem, może się wciągnąć w tak przedstawioną historię. Moim zdaniem nie, ale serial jest raczej robiony dla fanów i to nawet nie książek, a gry.

Ogólnie biednie, to wszystko wygląda. Płaskie dekoracje, drętwe dialogi i kiepski montaż i to oświetlenie wrrrr... chyba nikt z ekipy nie skumał, że klimat buduje się właśnie światłem.
Jak w ostatnim sezonie Gry o Tron mieliśmy wszystko zbyt słabo oświetlone, tak tutaj jest przegięcie w drugą stronę. Nawet najciemniejsze miejsca w kadrze są tak dobrze oświetlone, że widać je jak w pełnym słońcu. W konsekwencji mamy tak płaski obraz, że aż bolą oczy.

Poziom dialogów, to jakaś brazylijska telenowala i to jeszcze na dodatek słaba.
I to właśnie one sprawiają, że kolejnego odcinka, to ja już raczej nie obejrzę.

Najdziwniejsze są dla mnie efekty specjalne. Raz mają poziom dobry, czy nawet bardzo dobry, a w kolejnej scenie dostaje w oczy czymś co przegrywa z smokiem z pierwszego serialu.

Jedyne, co oglądałem z przyjemnością to sceny walki. One naprawdę trzymają wysoki poziom.

Podsumowując, biedne, to to wszystko jest. Takie jakieś byle jakie, jakby zrobione na kolanie.
Zdecydowanie nie dla mnie.
Mocne 3/10 i to tylko z sentymentu, że to polskie i że Bagiński maczał w tym palce.
Nie polecam.
 
__________________
>>> Wstań i walcz z Koronasocjalizmem <<<
Nie wierzę w ani jedno hasło na ich barykadach
Illuminati! You're never take control! You can take my heartbeat, but you can't break my soul!
PeeWee jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem