Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 06-01-2020, 18:38   #17
Ketharian
Dział Postapokalipsa
 
Ketharian's Avatar
 
Reputacja: 1 Ketharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputację
Szanowne Kruki, znamienna dzisiaj data. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami rozpoczynamy pełnowymiarową sesję. Kilka pomniejszych wątków rozegraliśmy w minionych dniach, czas zatem podsumować je, a potem ruszyć w kosmos.

Mamy 11 Martiusa, za pięć dni Błysk podejmie próbę skoku w Paszczę. Nim to nastąpi, musicie jeszcze zaokrętować techkapłanów magosa Karrambola, spotkać się z Hyperiosem i dokończyć kilka spotkań (m.in. Winter z Christo).

Ponieważ skończyłem urlop i muszę znowu chodzić do pracy, a nastawiłem się na mocno fabularyzowane wstawki, nie zdołam dzisiaj wrzucić opisów dla wszystkich z Was. Siedzę nad scenami dla Tytusa, Bellitty, Alecto i Christo, najdalej jutro uzupełnię je zaś o wstawki dla Ramireza (kwaterowanie Karrambola), Ahalliona i Winter (powitanie pielgrzymów).

Ponieważ muszę porządnie odświeżyć sobie mechanikę lotów oraz walk w kosmosie, podjąłem decyzję, że na czas kilku najbliższych questów usunę w cień Szept i posłałem Maurice’a z sekretną misją z powrotem w głąb Imperium na pokładzie tego właśnie okrętu. Myślę, że szybko się ogarnę i rajder szybko powróci do Port Wander (i kto wie, może ze Stalowym na pokładzie). I ten wątek przypomniał mi o następnej ważnej sprawie - obsadzeniu roli AM. Ostatecznie zdecydowałem, że postać ta pozostanie NPC-em. Mam zamiar włożyć dużo pracy w ukazanie Wam fabularnej części systemu i poprowadzenie gry w mojej konwencji będzie sporym wyzwaniem już w przypadku sześciu graczy, o siódmym nie wspominając.

Drobna uwaga odnośnie astropatki. Zauważyłem, że Aiko samodzielnie wybiera karty stawiając Tarota. Możemy pozostawić to w ten sposób, ale możemy też grać tak, że to ja po deklaracji wróżenia będę podpowiadał jakie karty zostały wyciągnięte - ma to o tyle sens, że karty te mają przepowiadać przyszłość, a ja z racji pełnionej funkcji wiem na temat tej przeszłości nieco więcej od graczy

Ta propozycja dotyczy rzecz jasna również Amduat.

Czego w najbliższych dniach oczekiwałbym od Was? Lynx Lynx może na razie odsapnąć. Aiko może opcjonalnie stworzyć scenkę opisującą wprowadzenie nowych astropatów do komnat pokładowego chóru, z prezentacją pozostałych mentatów. Byłoby też miło, gdyby Amduat znalazła chwilkę, aby się ustosunkować do czegoś, co Alecto usłyszy lada chwila od konsulariusza. Pozostałą trójkę BG poprosiłbym o jeszcze chwilę cierpliwości w postowaniu.

Oczywiście wszelkie pytania w topiku technicznym są mile widziane.
 
Ketharian jest teraz online