Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 08-01-2020, 15:05   #211
Col Frost
Kapitan Sci-Fi
 
Col Frost's Avatar
 
Reputacja: 1 Col Frost ma wspaniałą reputacjęCol Frost ma wspaniałą reputacjęCol Frost ma wspaniałą reputacjęCol Frost ma wspaniałą reputacjęCol Frost ma wspaniałą reputacjęCol Frost ma wspaniałą reputacjęCol Frost ma wspaniałą reputacjęCol Frost ma wspaniałą reputacjęCol Frost ma wspaniałą reputacjęCol Frost ma wspaniałą reputacjęCol Frost ma wspaniałą reputację
Wielkie dzięki wszystkim za grę, znowu bawiłem się przednie i co ważniejsze przeżyłem! Mój fatalny błąd drugiej nocy na szczęście nie zemścił się na mieście, a nawet szczęśliwie się złożyło, że mafia nie miała czego podsłuchać i jakoś udało się dociągnąć. Kiedyś mój fart się wyczerpie, ale póki co mogę się cieszyć

Może rzeczywiście tych wszystkich umiejek było za dużo, ale dla mnie była to dopiero druga gra. Ja się jeszcze nie orientuję dobrze w tych podstawowych, co dopiero dodatkowych.

Podwójne role zaś mi nie przeszkadzają w ogóle. Moim zdaniem to zmusza do myślenia, do uważniejszego pilnowania siebie i innych. Jak ktoś chce by jego posty były mniej czytelne, to z pewnością dobrym sposobem jest pisanie na zmianę "Jezus" i "Medium".

Poza tym zgadzam się z Nami, że wyrzucenie jednej z tych ról może zabrać frajdę z gry. Weźmy za przykład wspomniane już Star Warsy. Ktoś może ich nawet nie znać (tak, Nami, patrzę na Ciebie), ale będzie chciał zagrać. I co? Połowa graczy będzie grała postaciami typu Szturmowiec nr 4, Rebeliant trzeci od góry, Strażnik z halabardą drugi? To już lepiej byłoby pozwolić każdemu na grę kim chce, a po prostu odkrywać prawdziwe role normalnie, tylko wtedy nie byłaby to już mafia tematyczna. Ewentualnie można się umówić, od MG zaczynając, że we wszelkich wypowiedziach, czy to w komentach, czy w sesji, czy w spisie zasad, używamy określonej nazwy czyli albo zawsze piszemy "Jezus, Mikołaj, Elsa" albo zawsze "Medium, Sheriff, Blocker" (względnie można używać podwójnego terminu "Jezus-Medium"). A za nieprzestrzeganie tego postanowienia karać tak jak za nienapisanie posta w ciągu 24h.
 
__________________
Edge Allcax, Franek Adamski, Fowler
To co myśli moja postać nie musi pokrywać się z tym co myślę ja - Col

Col Frost jest offline