Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 16-01-2020, 11:10   #114
Pipboy79
Majster Cziter
 
Pipboy79's Avatar
 
Reputacja: 1 Pipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputację
Cytat:
Cytat:
Napisał Amduat Zobacz post
Dobry wieczór, ja poza domem, ale po powrocie rzuci Sebastiana test na charyzmę mięśni
Tu jest informacja o rzucie na zastraszanie. Sprytnie zawoalowana.
- No bez jaj... Ja uznałem, że to chodzi o test łamania drzew gołymi łapami. Ano słowa nie ma tutaj o jakimś zastraszaniu kogokolwiek przez kogokolwiek. Nic nie ma też o tym, że mamy czekać z postami. Poza tym w momencie tego komenta zdecydowana większość postów już była w grze. Więc tak czy siak po ptokach.


Cytat:
To jest subtelne zastraszenie. IMHO, najpierw powinein iść rzut na inteligencje, bo faktycznie niektóre postaci mogły nie załapać słów w wykonaniu pólnagiego olbrzyma.
- To miało być to zastraszanie? Sorry dla mnie to była jakaś tam sugestia Zastraszanie to bym uznał, że "A teraz stulić dzioby i macie robić co ja mówię!". Wtedy jest jasny przekaz. A nie takie podprogowe sugestie




Cytat:
A z tego rozumiem, że może być dowolność. To znaczy Pip, jeżeli zadeklarowałeś, że zostajesz, to zostajesz. Ale musisz liczyć się z tym, że postać na skutek zastraszania będzie mieć minusy. Donely pokazuje, że słabe ogniwa które nie pójdą z nim zostaja pozostawiane same sobie. Co oznacza, że gdy się oddali, to logicznym bedzie, że w przypadku pozostania wasze postaic będą bać się bardziej.
- Z mechy to zastraszanie tak samo jak blef czy skradanie to test przeciwstawny. Czyli trzeba by liczyć wynik zastraszającego do zastraszanego. W tym wypadku 7 suk Seby do każdego innego wyniku indywidualnie. Czyli 1 por to 8 przewag Seby, 1 suk to 6 przewag Seby. Wynika z takich rzutów, że mniej lub bardziej Seba zastraszył w sumie wszystkich. Ale to tak czysto mechanicznie. Fabularnie no dla mnie to ni w 5 ni w 9 ta cała akcja. Zwłaszcza, że praktycznie wszyscy co napisali posty to ją przegapili. To co to za zastraszanie jak każdemu udało się je przegapić?

- Z mechy nie wiem co i na co było kulane. Ale widzę sprawę podobnie jak Col.

- I nie wiem daczego moja postać miałaby mieć mechaniczne mody za fabułę której nie było.



Cytat:
Pomyślcie jak wielki bonus Wam to daje? Możecie odnieść się do sytuacji wiedząc jak Wam poszło.
Ja np. dostaje na PW regularnie wyniki tropienia. Zawsze opisowo. I nie mam pojęcia czy miałem ochnaście sukcesów, czy same porażki.
- Ja jestem przyzwyczajony do innych standardów. I inaczej rozwiązuję takie sprawy w swoich sesjach. Stąd moja dezorientacja z tą sytuacją o co tu chodzi.

- A właśnie. Co do tych pw to dobrze by MG dawała jakiś znać, że kto ma dostać pw to już dostał. Bo tak to człowiek jak nic nie dostaje to nawet nie wie czy dlatego, że miał nie dostać, miał dostać ale jeszcze nie przyszło, inni już coś dostali czy jeszcze coś innego.





Cytat:
Wiem, że mając grupę przemarzniętych i głodnych osób, które właśnie widzą ogrzanego (ma ogrzewacze) imponującego fizycznie mężczyznę, który mimo deszczu zdejmuje koszulkę i łamie drzewo gołymi rękami powinna dostać cały szereg modyfikatorów. I gdybym ja był MG to z pewnością rozdałbym takie modyfikatory, ale z pewnością nie byłyby dodatnie. Mechanika jest w rękach Mistrza Gry. Na to decydujemy się przychodząc do sesji, którą ona prowadzi.
- Szmera bajera. Każdy z nas szpani swoją postacią i jej wyjątkowością



---

- Żeby nie było. Nic bym nie mówił gdyby a) w fabule posta Seba ewidentnie zastraszał całą grupkę - a tego moim zdaniem nie było. b) MG dała wyraźny znać, żeby wstrzymać się z pisaniem do czasu aż pokula co trzeba - czego moim zdaniem nie było. Do tego praktycznie wszyscy popisali swoje posty dość szybko i praktycznie nikomu nie udało się dostrzec jakiegoś zastraszania od Seby po samej fabule posta. Więc teraz jakieś wyrwane z kosmosu rzuty no już mocno po fakcie, są mocno nie na miejscu. Tak jak to widzę.
 
__________________
MG pomaga chętniej tym Graczom którzy radzą sobie sami

Jeśli czytasz jakąś moją sesję i uważasz, że to coś dla Ciebie to daj znać na pw, zobaczymy co da się zrobić
Pipboy79 jest offline