Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 18-01-2020, 13:00   #321
Imi
 
Imi's Avatar
 
Reputacja: 1 Imi ma wspaniałą reputacjęImi ma wspaniałą reputacjęImi ma wspaniałą reputacjęImi ma wspaniałą reputacjęImi ma wspaniałą reputacjęImi ma wspaniałą reputacjęImi ma wspaniałą reputacjęImi ma wspaniałą reputacjęImi ma wspaniałą reputacjęImi ma wspaniałą reputacjęImi ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał Rewik Zobacz post
W sumie mam wstępną wersję opracowaną i dopracowaną.
A w jakim uniwersum będzie ta mafijka? Coś gdzieś słyszałam o "świecie dysku" a tego kompletnie nie ogarniam, więc odpuściłabym tę mafię.

Co do błazna^^

Nie lubię tej roli. Trafiłam na nią, ale jeszcze Was nie znałam, więc palcem na wodzie pisane strategie. Jako że grałam pierwszy raz to też jak to ktoś w komentarzach napisał nowych się tak szybko nie linczuje^^
Błaznem wygrywa się albo prosto, albo ciężko. Prawdopodobnie nie przepadam za błaznem, bo jest taki wkurzający^^
Zawsze był dla mnie zawalidrogą na drodze do wyłapywania mafii. Ale z tą różnicą, że mafie które kojarzę opierały się na innej roli błazna. Jego rolą wydaje mi się, jest utrudnić grę miastu by właśnie mafia miała jakiś dodatkowy arsenał w fazie dnia. Wydaje mi się, że rola błazna poprzez jego zwycięstwo i kontynuowanie gry jakby "nic się nie stało" była nieco spłycona. Mafii jest nie na rękę jak się zlinczuje błazna, bo traci "osłonę" ale miastu? Miastu to nie robi praktycznie różnicy, bo równie dobrze mogą nikogo nie zlinczować. Stawka staje się wysoka, kiedy lincz błazna oznacza koniec gry i tylko jego wygraną
Taka opcja dodaje smaku tej roli
Grałam tak w kilka mafii i tylko jednej osobie się to udało Być może dlatego, że graliśmy na hammervoting, czyli zasadę, że lincz jest natychmiastowy jak tylko padnie odpowiednia liczba głosów.
Dało się grać, z tym że dalej nie lubiłam tej roli. Ot taka irytująca, ale wydaje mi się teraz że potrzebna. Może być fajnym wyzwaniem, albo pójściem na lenia. Takich akcji nie znoszę
 
Imi jest offline