Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 28-01-2020, 19:34   #17
Imi
 
Imi's Avatar
 
Reputacja: 1 Imi ma wspaniałą reputacjęImi ma wspaniałą reputacjęImi ma wspaniałą reputacjęImi ma wspaniałą reputacjęImi ma wspaniałą reputacjęImi ma wspaniałą reputacjęImi ma wspaniałą reputacjęImi ma wspaniałą reputacjęImi ma wspaniałą reputacjęImi ma wspaniałą reputacjęImi ma wspaniałą reputację
W zasadzie też mam parę pytań tyczących ról. Nie chciałabym nikogo urazić zwłaszcza ostatnią wątpliwością, ale mimo wszystko chciałabym uniknąć powtórek z poprzednich mafii, gdzie nie zapoznałam się szczegółowo z tym co tam jest. A czas jest do 02.02 więc hej



Mafia to ogólnie fajna niewiadoma. Oczywiście przy tylu graczach ich priorytetem jest trafić zamianą w odpowiednim momencie fajnego miastowego. Zastanawiało mnie czemu na tyle ludzi są tylko 3 mafie. Ale teraz w miarę rozumiem.

Ale jeżeli chodzi o umiejętności mafii, to czy liczy się umiejka zabijająca kogoś wraz z innymi czyli w fazie nocy mogą wykorzystać tylko jedną umiejętność, obojętne czy wielorazowa czy jedno. Czy też co noc mogą kogoś zabić a dodatkowo np dać nieśmiertelność komuś, odgadnąć rolę i tak dalej. Wychodziłoby na to, że mogą i zabić i walnąć skillem ale

Cytat:
Napisał Rewik
Umiejętność: w nocy; zlikwiduj wybraną postać.
Umiejętność: w nocy; wybrana postać zyskuje cechę nieśmiertelny. Trwa do następnego dnia.
Pierwsza umiejętność zestawiona wraz z drugą, sugeruje że te wielorazowe też są do wyboru albo, albo. A ponieważ niżej jest w tym zestawieniu cała reszta, to wygląda to tak jakby na fazę nocy wolno było użyć tylko jednej umiejętności. Czyli najprościej mówiąc albo kill, albo coś z zestawu. Chyba że jest jeszcze opcja że mafia ma co noc opcję: jakaś dodatkowa umiejka ( nie używam celowo określenia umiejętność, bo nna potrzeby swojego przykładu, nie chcę łączyć umiejek z killem) wybranie nieśmiertelności dla kogoś, i jeszcze jakaś umiejka. Ale przy tym ostatnim założeniu mafia byłaby za silna, więc wątpię w tą opcję.




Lekkie pytanie co do miasta

Lekki misz masz w głowie zrobiły mi:
Angua von Überwald i Cudo Tyłeczek

Przytoczę tu ich umiejki:
Cytat:
Napisał Rewik
Umiejętność: w nocy; sprawdź na której postaci została użyta umiejętność wybranej postaci
i druga:

Cytat:
Napisał Rewik
sprawdź jaka postać użyła umiejętność na wybranej postaci
Niby tekst trochę inny, ale trochę mi się miesza i nie wiem co do czego^^
Przykładowo pierwsza umiejętność sprawdza na kim umiejętności użył profesor miodek.
A druga umiejka sprawdza np kto użył umiejętności na magdzie Gessler?
Czy tak? Chciałabym nie pozostawiać pola do nadinterpretacji tych ról.





I neutralni

Dwukiat jest rozumiem błaznem, tyle że z gigantycznym buffem który daje mu ciekawą opcję prostego zwycięstwa klaunem. Jasne musi być odpowiednio użyte, ale jednak. No ale błazen wygra i miasto dalej gra, więc można oko przymknąć. Mimo wszystko trafił do wypiski.


Pan Herbatka, może zbijać w dzień lub w nocy. To znaczy że na turę, zabija raz. To jest dla mnie oczywiste. Ale czy to od czegoś zależy, kiedy zabija ( na przykład charakter zlecenia) czy może sobie dowolnie zabijać w fazie dnia i hulaj dusza piekła nie ma, nikt go nie podejrzy, zablokuje, nikt nie ochroni jego ofiary. Jak piszę, nie wiem czy tak jest, dlatego pytam.

Niepokój budzi we mnie, ten no seryjny morderca - Śmierć. Ja rozumiem że trudno jest wygrać tą rolą, ale czy taka umiejka to nie jest czasami danie broni level 90? Dzięki temu bez problemu może uchodzić za dobre miasto. Informacje z grobu zwykle są cenne, gdyż raz że umierają ogarnięte osoby i zdarza się że podają konkretne typy na role ( vide: Nami)
Taki śmierć ma więc konkretne informacje i może spoufalać się z miastem. Jak kojarzę sposoby grania, to nie zdziwiłoby mnie nawet jakby ktoś wpadł na "genialny pomysł" i wyjawił swoją rolę, bo mafia przecież nie zabije w nocy. Nieśmiertelność dla seryjnego zabójcy to standard, ale w połączeniu z tym jak niebezpiecznym może być "miastowym" mafia może chcieć go załatwić ( jeżeli oczywiście nie będzie machał, że to on jest seryjnym) i wtedy bardzo ważny kill mafii idzie w piach. No to trochę tak jakby medium było nieśmiertelne. Pomijając fakt, że uważam iż ciągły dostęp do grobowca jest op. A śmierć może jeszcze tam pisać.
Czy nikomu więcej śmierć nie wydaje się zbyt silną postacią?
Bałabym się być w mafii kiedy w grze jest taka rola.

Sam pomysł fazy drzemki, super
 
Imi jest offline