Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 06-02-2020, 20:18   #26
Imi
 
Imi's Avatar
 
Reputacja: 1 Imi ma wspaniałą reputacjęImi ma wspaniałą reputacjęImi ma wspaniałą reputacjęImi ma wspaniałą reputacjęImi ma wspaniałą reputacjęImi ma wspaniałą reputacjęImi ma wspaniałą reputacjęImi ma wspaniałą reputacjęImi ma wspaniałą reputacjęImi ma wspaniałą reputacjęImi ma wspaniałą reputację
Co do gry, którą wrzucił Traveller, to mam mieszane uczucia.
Avalon był tylko ( ulubione ostatnie słowo pewnych środowisk) adaptacją mafii i miał pomysł na siebie. Niby było szukanie mafijnych, ale stała za tym jakaś mechanika, nowy sposób misji i zręcznej próby wygrzebania się z porażki na misji^^ Ciekawe też było to granie w papier kamień, kiedy czasem zaczynało się "on wie, że ja wiem, że on wie że tak zrobię jeżeli jestem w mafii" ^^

Ta gra Mafia, mam wrażenie że jest typowym przeniesieniem imprezowej gry ( niedługo pojawi się gra czółko, jak tak będą kupony odcinać) na grę planszową. Być może nawet tego nie udaje, bo droga nie jest. Nie wiem tylko, czy jest sens takie działania wspierać, skoro chyba równie dobrze można zapisać na kartce role i po staremu.
Nie mogę się też nie oprzeć wrażeniu, że jest to mimo wszystko wygodna forma, także to na plus.

Mafie w realu mają jeszcze jeden minus^^ Pamiętacie to siedzenie w okręgu i próbę wskazania jako mafia kto ma umrzeć, tak lekko gestykulując żeby ktoś siedzący obok nie poczuł ruchu ręką?^^
 
Imi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem