Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 21-02-2020, 22:02   #126
Dekline
Opiekun działu Warhammer
 
Dekline's Avatar
 
Reputacja: 1 Dekline ma wspaniałą reputacjęDekline ma wspaniałą reputacjęDekline ma wspaniałą reputacjęDekline ma wspaniałą reputacjęDekline ma wspaniałą reputacjęDekline ma wspaniałą reputacjęDekline ma wspaniałą reputacjęDekline ma wspaniałą reputacjęDekline ma wspaniałą reputacjęDekline ma wspaniałą reputacjęDekline ma wspaniałą reputację
Machavellian opuścił jaskinie nieniepokojony przez nikogo, piraci stojący przy bramie patrzyli na niego podejrzliwie i z niechęcią , aczkolwiek nie wykonywali żadnych agresywnych ruchów. Widocznie oni też czuli respekt względem starca który właśnie odłączył się od grupy i stał na wzniesieniu zaraz obok wejścia do jaskini. Reszta mężczyzn odzianych w długie szaty szła dalej prosto drogą w stronę nabrzeża, tylko jeden z nich został przy bramie - tak jak wcześniej. Starzec przywołał gestem Machavelliana i czekał aż ten do niego podejdzie.

- Przyszedłeś sam... hm, gdybym był na Twoim miejscu też był tak zrobił, nie zdradzał na początku wszystkich swoich atutów. Może faktycznie ktoś to więcej pracuje głową niż mięśniami jest w stanie zmotywować to barachło do pracy.

W międzyczasie do Starca i Machavelliana podszedł pirat niosący sporą skrzynię i przewieszone przez ramie 3 okrągłe tarcze. Postawił rzeczy u stóp mężczyzny, otworzył wieko walizki i odszedł. Wewnątrz było 5 butelek wina, 3 miecze, 6 sztyletów oraz dziwnie wyglądająca kusza.

-Zgodnie z umową, sprzęt jest Wasz, musisz go tylko zatachać SAM do kopalni. Dość standardowe wyposażenie, poza tą kuszą no i sztyletem, jak mówiłem, jest Twój.

Starzec wyjął broń i objaśniał jak działa mechanizm. Jego ruchy były dość niepewne, zapewne znał ten sprzęt tylko w teori i nigdy nie było dane mu walczyć.

- Tu ciągniesz, a tu musisz zaczepić, a póżniej znów to samo, jak chcesz, bo do tej kuszy możesz załadować dwa pociski. Ładowanie trwa dłużej, bo wszystko musisz zrobić dwukrotnie, ale coś za coś. Masz, teraz ty spróbuj, możesz sobie nawet strzelić na próbę, masz dwa tuziny bełtów, lecz coś ci po nich jak nie nauczysz się dobrze je wykorzystywać.

Starzec przekazał broń Machavellianowi, następnie znów spojrzał w dal i kontunuował swój wywód

- Wiesz, nawet ci kibicuje, ale nie myśl że to znaczy że masz jakieś fory. Masz 3 dni na potrojenie produkcji. Mam dla ciebie również zadanie specjalne, dzisiejszego wieczora przyprowadź trzech najsilniejszych mężczyzn, niekoniecznie w pełni sił, do wewnętrznej bramy, wiesz ta wewnątrz jaskiń, jedna taka jest. Zostaw ich po drugiej stronie, klucz miał ten człowiek którego zatłukłeś, bez niego nie otworzysz bramy. Powiedź im co chcesz, ale wiedź że już nie wrócą.

- A, i jeśli chcesz możesz mi zadać dwa pytania. Odpowiem zgodnie z prawdą, ale waż słowa, wybieraj mądrze i nie wybieraj od razu. Jutro w południe otworzymy bramy abyście mogli wyjśc na obiecany spacer, wtedy możesz mi je zadać.
 
__________________
ORDNUNG MUSS SEIN
Odpowiadam w czasie: PW 24h, disco: 6h (Dekline#9103)
Dekline jest offline