Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 22-02-2020, 19:56   #316
Rewik
 
Reputacja: 1 Rewik ma wspaniałą reputacjęRewik ma wspaniałą reputacjęRewik ma wspaniałą reputacjęRewik ma wspaniałą reputacjęRewik ma wspaniałą reputacjęRewik ma wspaniałą reputacjęRewik ma wspaniałą reputacjęRewik ma wspaniałą reputacjęRewik ma wspaniałą reputacjęRewik ma wspaniałą reputacjęRewik ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał traveller Zobacz post
Nocne dialogi są mega ciekawe, może np. postać dwójki "kochanków" którzy znają swoje role i mogą prowadzić nocne dialogi jako umiejętność?
Zgadzam się, że są ciekawe. Kiedyś ktoś miał niziołka, chyba Melkor, który mógł zaprosić na śniadanie innego gracza. Mógłby sie wypowiedzieć jak to wyszło. Sam tworząc grę zastanawiałem się między Herbatkiem, a "listonoszem". Mogłaby to też być neutralna postać, która stara się dostarczyć czyjeś wiadomości do konkretnych ról, albo jak mówisz para "kochanków". Tyle że para kochanków by ciągle gadała tylko ze sobą, a to nie wiem czy jest to takie ekscytujące.

Cytat:
Napisał traveller Zobacz post
Co do zaangażowania Miasta to nie odczułem by było jakieś tragiczne. Może momentami były za długie fazy dnia, ale rozumiem, że Rewik chciał utrzymać ciągłość. Tylko jeśli jest sytuacja, że szybko zbierają się głosy na lincz i potem 2 dni ciszy, to jednak zasada, że lincz następuję po 12 godzinach od uzbierania odpowiedniej ilości głosów do niego jest całkiem ok.

Tutaj było to wymuszone dwiema rzeczami.
1) Mój prywatny czas (no w pracy poza sobotą, bym posta nie napisał) oraz czas innych graczy. (chciałem by był komfort, że okej Rewik i tak nie zamknie przed 20:20 więc nie muszę zaglądać co dwie godziny czy zaraz nie ma końca fazy)
2) Gdyby Śmierć Szczurów zyskała wystarczającą ilość głosów dzięki umiejętności takim 12 godzinnym terminem zniszczyłbym jej grę. Podobnie gdyby Hevelock użył swojej zdolności zwiększającej ilość głosów - zdradziłbym, że jest wśród głosujących. Oczywiście dałoby się to obejść, ale byłoby to mnożeniem zasad i nieeleganckie.


Co do ukrywania ról. Sam nie jestem przekonany o słuszności tego pomysłu. Przy roli takiej jak Rincewind to musiało się pojawić, ale generuje problemy. W tej konkretnej sesji był takim problemem np. fakt ukrycia Herbatki, a gracze chcieli z nim rozmawiać. Na pewno nie łączyłbym ukrywania i roli typu Herbatek. Niewątpliwie zwiększa to atrakcyjnośc gry mafii, ale chyba faktycznie mocno dezorientuje miasto. Być może rozwiązaniem będzie tutaj jakiś "detektyw", który rozpozna ukryta rolę? Jakiś element obrony przed tym dla miasta. Podobnie taki detektyw mógłby określić kto kogo zabił danej nocy, jeśli MG prowadzi to tak jak ja, bez zdradzania tych informacji. Choć z drugiej strony w świątecznej tez były ukryte i jakoś mi to nie przeszkadzało, ale ja raczej jestem takim graczem, że im więcej zagmatwania tym lepsza frajda (co chyba widać po tym jak grałem w poprzednich mafiach ), więc mogę zrozumieć, że innym to nie pasuje. I to chyba właśnie kwestia gustu jest, a nie tego czy powinno, czy nie powinno występować ukrywanie ról.
 

Ostatnio edytowane przez Rewik : 22-02-2020 o 20:43.
Rewik jest offline