Wątek: Baldur's Gate 3
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 28-02-2020, 07:15   #15
traveller
 
traveller's Avatar
 
Reputacja: 1 traveller ma wspaniałą reputacjętraveller ma wspaniałą reputacjętraveller ma wspaniałą reputacjętraveller ma wspaniałą reputacjętraveller ma wspaniałą reputacjętraveller ma wspaniałą reputacjętraveller ma wspaniałą reputacjętraveller ma wspaniałą reputacjętraveller ma wspaniałą reputacjętraveller ma wspaniałą reputacjętraveller ma wspaniałą reputację
[MEDIA]http://www.youtube.com/watch?v=XJhawYZwvPI[/MEDIA]

No Panowie z Larian wreszcie pokazali jakiś gameplay i to całkiem sporą dawkę. Co myślicie? Początkowo miałem mieszane uczucia, zapewne takie jakie towarzyszyły fanom Fallouta 2 gdy pokazywano gameplay z 3-ójki.

Gra jest piękna, dialogi mają być w pełni udźwiękowione, zapewne fabuła będzie wspaniale rozpisana, towarzysze niezwykle ciekawi (możliwość gry Wampirem/sługą wampira? ) ale nie można oprzeć się wrażeniu, że wygląda to bardziej jak Divinity Orginal Sin 3! Decyzja to jednak zrozumiała, bo tak się oszczędza pieniądze zamiast projektować specjalnie nowy silnik na potrzeby gry. Walka jest turowa (podobnie jak w Divinity) co dzieli starych fanów, bo z jednej strony turowość gry zwiększa jej taktyczność i idzie z duchem D&D to jednak BG 1 i 2 miały wyłącznie aktywną pauzę i walkę w czasie rzeczywistym. Pojawiły się rzuty kośćmi przy okazji testów na sukces wielu rzeczy jak przekonanie wroga o swojej racji. Nie ma także rzutu izometrycznego (z góry), a towarzyszy zapewne będzie mniej niż w poprzednich częściach. Jednak jeśli wyprze się oczekiwania, żeby dostać coś jak stare Baldury, tylko z nową grafiką, to wydaje się być całkiem nieźle. No i w końcu trzeba pamiętać, że to jeszcze nawet nie early acces tylko bardzo wczesna wersja gry. Obiektywnie patrząc, w końcu Orginal Sin 2 był jednym z najlepszych cRPG-ów (jak dla mnie najlepszym) ostatnich lat. Pozostaje pytanie, ile z Baldurów będzie w tym nowym Baldurze

Termin? Oczywiście: "when its ready", ale early acces powinien pojawić się w ciągu kilku miesięcy. Ja jak zawsze pewnie poczekam na definitywną edycję, która zwykle wychodzi z rok po premierze finalnej wersji rpg-ów od Larian.
 
__________________
"Tak, zabiłem Rzepę." - Col Frost 26.11.2021
Even a stoped clock is right twice a day

Ostatnio edytowane przez traveller : 28-02-2020 o 07:38.
traveller jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem