Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 29-02-2020, 18:18   #214
Col Frost
Kapitan Sci-Fi
 
Col Frost's Avatar
 
Reputacja: 1 Col Frost ma wspaniałą reputacjęCol Frost ma wspaniałą reputacjęCol Frost ma wspaniałą reputacjęCol Frost ma wspaniałą reputacjęCol Frost ma wspaniałą reputacjęCol Frost ma wspaniałą reputacjęCol Frost ma wspaniałą reputacjęCol Frost ma wspaniałą reputacjęCol Frost ma wspaniałą reputacjęCol Frost ma wspaniałą reputacjęCol Frost ma wspaniałą reputację
Zgodnie z obietnicą

Cytat:
Napisał Mike Zobacz post
Może wyłączyć Wytrzymalośc z testów. Niech to będzie tylko taki bufor, takie HP. Traci się ją najpierw. Dopiero potem, gdy delikwent jest obity zaczyna niedomagać kondycyjnie i tracić kości z "bojowych cech".
Wtedy Wytrzymałość przestaje być super cechą.
Myślałem nad tym, ale doszedłem do wniosku, że równie dobrze można by pozbyć się Wytrzymałości w ogóle. Nie wydaje mi się żeby komuś opłacało się inwestować w Wt kosztem innych cech jeśli miałaby spełniać tylko rolę "bufora". A jeśli jej poziom ustalano by z osobnej puli punktowej to albo wszyscy mieliby ją na takim samym poziomie, albo trzeba by wymyślić kolejne części składowe mechaniki. Na razie zostanę przy swoim rozwiązaniu, o którym napisałem w poprzednim poście. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

Cytat:
Napisał Mike Zobacz post
Sile dajmy opcje "odrzucenia" wroga ciosem na jakiś obiekt. Czyli za każda 6 na kościach możesz tą kością rzucić jeszcze raz.

Szybkość użyjmy do walki z kilkoma wrogami. Dzielimy szybkość przez liczbę wrogów. Wynik (całkowita liczba) to liczba odejmowana od kości wspólnego ataku minionów. Szybka postać będzie miała łatwiej się bronić.

Zręczność, jeśli skutecznie obronimy się tą cecha, to w następnej kolejce mamy gratisowa kość, bo serią uników wyprowadziliśmy wroga z równowagi. Do tego, wróg nie może w do kolejnego ataku użyć siły. Wszak jeśli brak ci równowagi to twoja siła nic nie znaczy. Plus te remisy na kościach = trafienie.

Ki, zostawmy te ataki obszarowe. Celuje się w jednego wroga, ten dostaje pełne dmg, a ci obok, co "metr" dmg spada jeden. Jeśli użyło by się KI do strzelania w pojedynczy cel, to niech działa jak siła (wszak to siła wewnętrzna, duchowa :P) czyli może wroga odrzucić i przerzucić szóstki.
Do tego dodajmy "wyzwani KI" widząc czyjś atak Ki, możemy przeciwstawić mu swój. czyli KI vs KI miało by mnożnik 1. Ale tu przegrywający zawsze by obrywał dmg, nieważna czy atakował czy się bronił. Wiecie, takie przepychanie mocą.
A czemu tak, a nie "po mojemu"? Podoba mi się pomysł z przepychaniem mocą, ale nie da się go zrealizować w proponowanej przeze mnie formie przeliczników. Zastanowię się nad tym.

Cytat:
Napisał Mike Zobacz post
I może opcja "celowania". czyli można atakować jakieś cechy. To powinno być trudniejsze, ale przy sukcesie wróg tracił by punkty z tej cechy.
Bardzo ciekawy pomysł.
 
__________________
Edge Allcax, Franek Adamski, Fowler
To co myśli moja postać nie musi pokrywać się z tym co myślę ja - Col

Col Frost jest offline