Wątek: RPG pokemon
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 04-03-2020, 18:57   #7
Zormar
 
Zormar's Avatar
 
Reputacja: 1 Zormar ma wspaniałą reputacjęZormar ma wspaniałą reputacjęZormar ma wspaniałą reputacjęZormar ma wspaniałą reputacjęZormar ma wspaniałą reputacjęZormar ma wspaniałą reputacjęZormar ma wspaniałą reputacjęZormar ma wspaniałą reputacjęZormar ma wspaniałą reputacjęZormar ma wspaniałą reputacjęZormar ma wspaniałą reputację
Ja mam delikatne doświadczenia z dedekowymi poksami, aczkolwiek jednostrzał, który prowadziłem był bardzo specyficzny (miałem wówczas sporą wenę na poksy i Cthulhu), ponieważ gracze wcielili się w dzieciaki około 12 lat, setting to były pokemony ala lata 30., a do tego sam scenariusz był w klimacie nadprzyrodzonego horroru i starej posiadłości.

Niemniej co się tyczy mechaniki (wersji kiedy były rozpisane zaledwie pierwsze dwie generacje) to nie stosowaliśmy jej w 100% (dopiero poznawałem też D&D 5E), ale z moich doświadczeń oraz tego co obczaiłem na zagranicznym YT (są sesje w to prowadzone i to nawet z jakąś popularnością) wynika, że mechanika wymaga trochę więcej wstępnego przygotowania, szczególnie od graczy, ale jest to jak najbardziej do ogarnięcia, a z czasem i doświadczeniem byłby już bardzo sprawnie.

Jakby z kolei chciało się wcielać w same poksy to w zasadzie grałoby się w to bardzo podobnie jak w normalne D&D.
 
Zormar jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem