Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 06-03-2020, 22:53   #28
Nanatar
 
Nanatar's Avatar
 
Reputacja: 1 Nanatar ma wspaniałą reputacjęNanatar ma wspaniałą reputacjęNanatar ma wspaniałą reputacjęNanatar ma wspaniałą reputacjęNanatar ma wspaniałą reputacjęNanatar ma wspaniałą reputacjęNanatar ma wspaniałą reputacjęNanatar ma wspaniałą reputacjęNanatar ma wspaniałą reputacjęNanatar ma wspaniałą reputacjęNanatar ma wspaniałą reputację
XIV komisariat przy Union Square. Gabinet porucznika

- Ale my tu o panienkach, a sprawa stygnie, nie wspominając o kebsach i tej piżamie w kostnicy. - Uważnie przyjrzał się policjantowi - Rozumiem pańskie poczucie obowiązku poruczniku, lojalność wobec litery prawa, proszę mi jednak wierzyć, że by usmażyć ten omlet trzeba - podkreślił - rozbić kilka jajek. Pierwsze rozbijam ja, mamy prawo przypuszczać, że powłoka jest skażona rzadkim szczepem bakterii, chcielibyśmy i to zbadać. Na razie musi to pozostać między nami. – odetchnął, jakby zrzucił ciężar – czekam na rewanż.


XIV komisariat przy Union Square. Kostnica.


Przystąpiwszy do oględzin Leny uzbroił się we własną maseczkę z przybornika i jednorazowe natryskowe rękawiczki. Zaproponował Adamowi. Miejscowy się niecierpliwił.

- Mono ostrze wprost w stos, a resztek ani śladu?

Technik Eterny łagodnie podniósł wzrok na policyjnego meddocka. Wyczuł rozdrażnienie i niepewność, choć facet potrafił grać twardziela. Shmitt uznał, że opryskliwość musi wynikać z kompleksów zdolnego z pewnością człowieka na niespełniającej ambicji posadzie. Taki miejscowy Haron.

- Nie - odparł tyle łagodnie co pewnie, uchylając maseczkę i oddalając się od resztek ciała - napatrzyć się mieliśmy, a to moje trzecie oko - pokazał egg, model Crow44, było czego pozazdrościć. - Zna pan fach, wie więc pan, że potrzeba nam jeszcze chwili. A pan oglądał dokładnie powłokę, ktoś jeszcze? Proszę się nie dziwić, pytam poważnie, szczególnie zainteresowała mnie wzmianka o orchidektomii. Sepsa G23, bakteria atakuje głównie układ moczowy i okolice, może dlatego poddał się zabiegowi. Myśli pan, że taki Faraon mógł sobie zmienić powłokę, mógł istotnie, ale powstałyby pytania. Bardzo niewygodne. - w tym czasie egg zeskanowało powłokę i wykonało zdjęcia mikro tatuaży. - Dążę do tego, że bakteria może się rozprzestrzeniać, nawet z lodówy, ale o to może pan sobie sprawdzić oglądając wykład dr Juliusza Morgensteina - oczywiście taka praca dr Juliusza na temat groźnej ukrywającej się sepsy była dostępna w sieci - Eterna jest gotowa zająć się sprawą natychmiast, oferuje oczywiście sterylizację bakteriologiczną dla wszystkich zagrożonych. To poważna oferta - Leny nie miał pewności, czy jest pod NETi, ale należało tak przypuszczać. Uśmiechnął się z napięciem jak doby kuzyn tłumaczący jak zaciągnąć dziewczynę do łóżka - Kto raz wejdzie do wieżyc Eterny, ma większą szansę tam wrócić - roztaczał w wyobraźni Harona wizję pracy tuz pod chmurami.

Wyczekał stosowną chwile, widział, że technik skamieniał.

- Jeśli pan woli możemy to omówić z porucznikiem. Pojazd z sarkofagiem może tu być za kwadrans, a czas gra istotną rolę. Jeśli alarm okaże się nietrafny wszystko biorę na swoje barki, jeśli będzie inaczej, a powłoka tu pozostanie beknie pan z porucznikiem. - już jak zdesperowany kolega tłumaczący, że dziewczyna jego marzeń, czeka na miłość w zasięgu ręki - Proszę zrozumieć, pragnę zapobiec feralnej katastrofie. Obowiązuje nas wciąż przysięga Hipokratesa, by bez względu na cenę i wbrew przeciwnościom ratować życie, a tym jest profilaktyka w tym przypadku.

No nie wiem, czy Lenego nie poniosło. Ale będzie bił w tę nutę do skutku.

Troszkę mnie wyprzedziłeś Mistrzu, bo zacząłem już pisać ciąg dalszy w gabinecie.

Czy my możemy przy innych rozmawiać na prywatnym kanale, żeby nikt nie słyszał. Taka sygnalizacja Kenzo, że chce zostać chwilę sam i żeby mu tą chwilę wydłużyć może być kwestią znajomości i szkolenia jak gra gestów, ale bardziej rozbudowane przekazy, już za pomocą gestów i mimiki nie przejdą.

 
Nanatar jest offline