Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 09-03-2020, 19:11   #229
Col Frost
Kapitan Sci-Fi
 
Col Frost's Avatar
 
Reputacja: 1 Col Frost ma wspaniałą reputacjęCol Frost ma wspaniałą reputacjęCol Frost ma wspaniałą reputacjęCol Frost ma wspaniałą reputacjęCol Frost ma wspaniałą reputacjęCol Frost ma wspaniałą reputacjęCol Frost ma wspaniałą reputacjęCol Frost ma wspaniałą reputacjęCol Frost ma wspaniałą reputacjęCol Frost ma wspaniałą reputacjęCol Frost ma wspaniałą reputację
Kolejne ogłoszenie. Sprzeciwów dotyczących nowego systemu nie zarejestrowałem, uwagi rozpatrzyłem. Efekt jest taki, że wprowadzam ten system do gry. Niemniej Wasze uwagi doprowadziły do wniesienia kilku dodatkowych poprawek. Oto one:

1) (propozycja Mike'a) Ten, który uzyska najlepszy wynik w rzutach na inicjatywę będzie mógł wybrać moment własnego ataku (znając kolejność w jakiej będą atakować inni). Pozostali atakują według wyników na kościach.

2) (zmodyfikowana propozycja Bardiela) Nie można atakować trzy razy pod rząd tą samą cechą. Kombinacje liczą się jako atak inną cechą, nawet jeśli zawierają wspomnianą. Tak samo jednej kombinacji nie można użyć trzy razy pod rząd, ale dwie różne naprzemiennie (o ile ktoś ma wystarczającą ilość punktów na cechach) jak najbardziej. W obronie nie obowiązują żadne ograniczenia.

3) (propozycja Bardiela) Atak obszarowy będzie odbywał się na zasadzie coraz słabszego oddziaływania na każdy kolejny cel, a nie identycznego na wszystkie.

4) (zmodyfikowana propozycja Mike'a) Dodałem dodatkowe bonusy na każdą z cech, z tą różnicą, że zdecydowałem się na "małe" bonusy, czyli takie, które do uruchomienia będą potrzebowały wyrzucania szóstek na kościach.

5) (rozbudowana propozycja Mike'a) Dodałem możliwość "przycelowania". Zwie się to "atakiem starannie przygotowanym" i więcej można o tym zjawisku przeczytać na docu w pkt. 9.

6) (propozycja Bardiela) Wziąłem pod uwagę autorytet przywódcy podczas testów morale. Szczegółów nie będę zdradzał, bo musiałbym opisać cały system, a to i tak dzieje się za Waszymi plecami Informuję jednak, że taka zmiana zaszła.

7) (propozycja Mike'a) Na razie nie rozwiązałem kwestii "przepychania energią ki", może w przyszłości coś się uda zrobić i wprowadzić.

I to tyle. Proponuję dwa tygodnie czasu na przerobienie statystyk Waszych postaci. Jeśli się wyrobicie wcześniej to super. Gdyby ktoś chciał przetestować, to niech się odezwie, stworzę Wam jakichś losowych przeciwników i na docu można wszystko rozegrać. Ja zresztą też potrzebuję wprawy w tym nowym systemie. A póki co dalej walczymy według starych reguł.

Pozdrawiam wszystkich
 
__________________
Edge Allcax, Franek Adamski, Fowler
To co myśli moja postać nie musi pokrywać się z tym co myślę ja - Col

Col Frost jest offline