Wątek: RPG pokemon
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 15-03-2020, 09:45   #10
Zormar
 
Zormar's Avatar
 
Reputacja: 1 Zormar ma wspaniałą reputacjęZormar ma wspaniałą reputacjęZormar ma wspaniałą reputacjęZormar ma wspaniałą reputacjęZormar ma wspaniałą reputacjęZormar ma wspaniałą reputacjęZormar ma wspaniałą reputacjęZormar ma wspaniałą reputacjęZormar ma wspaniałą reputacjęZormar ma wspaniałą reputacjęZormar ma wspaniałą reputację
Mam podobne spostrzeżenie, ale z drugiej strony trudno mi jest sobie wyobrazić lekki mechanicznie system do poksów. Jednak mamy do czynienia ze światem bardzo mocno opartym o walkę oraz specjalne umiejętności poksów, z czego jednych i drugich jest cała masa (wszak to już chyba ponad 1000 stworków).

Kiedy teraz myślę o tym problemie wydaje mi się, że można by go ew. ogarnąć Savage Worldsami przerobiony pod poksy (uproszczenie walki) jeżeli chciałoby się osiągnąć coś bardziej fabularnego, a jednocześnie posiadającego mechanikę.

Do tego nie wyobrażam sobie grania w sesję poksówą z więcej niż 3 graczami. Jednak same stworki bardzo mocno windują liczbę postaci uczestniczących w akcji, a wiemy jak to z tym jest kiedy jest ich za dużo. Robi się chaos, zamieszanie i wszystko zaczyna cię ciągnąć.
 
Zormar jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem