Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 10-08-2007, 12:05   #2
Szarik
 
Reputacja: 1 Szarik ma wspaniałą przyszłośćSzarik ma wspaniałą przyszłośćSzarik ma wspaniałą przyszłośćSzarik ma wspaniałą przyszłośćSzarik ma wspaniałą przyszłośćSzarik ma wspaniałą przyszłośćSzarik ma wspaniałą przyszłośćSzarik ma wspaniałą przyszłośćSzarik ma wspaniałą przyszłośćSzarik ma wspaniałą przyszłośćSzarik ma wspaniałą przyszłość
Nie wiem czy Gollum to dobry wybór. Nie jest w żaden sposób istotą nadprzyrodzoną. Jest postacią tragiczną (chyba jedyną niejednoznaczą, po odrzuceniu Boromira, postacią z Władcy Pierścieni). Zwykły wioskowy chytrus poddany niszczącej mocy Pierścienia Władzy. Podobnie jak Gandalf, odczuwam do niego jedynie litość.
Nie oglądałem Klątwy, ale za to kilka wariantów Kręgu i Widmo. Wszystkie duchy są tam podobne. Najstraszniejsze w nich jest to, że w nie mają władzy nad materią - nie zagrażają nam bezpośrednio. Oddziałowują jedynie na psychikę, doprowadzają ludzi do obłędu i samobójstwa. To jest w nich właśnie najbardziej przerażające. Zagłosowałem na ducha.
 
Szarik jest offline