Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 31-03-2020, 22:23   #281
Col Frost
Kapitan Sci-Fi
 
Col Frost's Avatar
 
Reputacja: 1 Col Frost ma wspaniałą reputacjęCol Frost ma wspaniałą reputacjęCol Frost ma wspaniałą reputacjęCol Frost ma wspaniałą reputacjęCol Frost ma wspaniałą reputacjęCol Frost ma wspaniałą reputacjęCol Frost ma wspaniałą reputacjęCol Frost ma wspaniałą reputacjęCol Frost ma wspaniałą reputacjęCol Frost ma wspaniałą reputacjęCol Frost ma wspaniałą reputację
Widzę, że sprawia to problemy większej liczbie osób. Zapewne użyte przeze mnie sformułowanie jest niejasne, dlatego postaram się to wytłumaczyć jaśniej. Doc systemowy, pkt. 4, podpunkt o sile mówi:

Cytat:
co drugi punkt Siły, odjęty w walce, w wyniku trafienia przeciwnika, liczy się jako dwa odjęte punkty
Znaczy to nie mniej, nie więcej tyle, że gdy się bronimy i tracimy drugi, czwarty, szósty itd. punkt Siły w danej walce, traktujemy stratę tego punktu tak jakbyśmy tracili w jego wyniku dwa punkty na cechach. Innymi słowy odejmując sobie każdy parzysty punkt Siły możemy zignorować jedno trafienie przeciwnika.

Przykładowo przeciwnik zadał w pierwszej rundzie trzy trafienia. Wystarczy jeśli odejmiemy sobie dwa punkty Siły. Pierwszy tracimy normalnie - wart jest 1 punkt. Ale drugi jest już warty 2 punkty. W sumie to daje trzy.

Mam nadzieję, że teraz wszystko jest jasne
 
__________________
Edge Allcax, Franek Adamski, Fowler
To co myśli moja postać nie musi pokrywać się z tym co myślę ja - Col

Col Frost jest offline