Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 06-04-2020, 08:44   #397
Phil
 
Phil's Avatar
 
Reputacja: 1 Phil ma wspaniałą reputacjęPhil ma wspaniałą reputacjęPhil ma wspaniałą reputacjęPhil ma wspaniałą reputacjęPhil ma wspaniałą reputacjęPhil ma wspaniałą reputacjęPhil ma wspaniałą reputacjęPhil ma wspaniałą reputacjęPhil ma wspaniałą reputacjęPhil ma wspaniałą reputacjęPhil ma wspaniałą reputację
W oczekiwaniu zatem na spotkanie, piwo i dyskusję o Ogładzie w WFRP przedstawię skrótowo pogląd poniżej, a teraz poproszę o informację o tym, czy strzelasz do baby

Nie napisałem, że nie testuję Ogł, tylko że mam opory U mnie zresztą ogólnie nie testuje się tyle, co u innych mg. Z Ogładą to chyba dlatego, że za często gracze różni szli mi po najmniejszej linii oporu, wymyślali mi historyjkę typu "zupełnie przypadkowo przechodziliśmy. Z tragarzami. Wszystkie Ryśki to fajne chłopy" i krzyczeli "test oszustwa", żeby kostki załatwiły sprawę za nich. Zachowanie postaci wpływa więc u mnie mocno na testy Ogł, tak jak i wiarygodność historyjki, jakość argumentów, inteligencja rozmówcy itd.
W twoich przykładach tanecznych pokazujesz dla mnie graczy, którzy nie potrafią swojej Ogł odegrać. Ktoś ma Ogł20 i odgrywa pełny ceremoniał z dworską etykietą? Dostanie ode mnie informację zwrotną od razu, tak jak ktoś z Zr20 deklarujący zeskok saltem z pędzącego konia. Ktoś ma Ogł60, ale jest mniej wygadany w życiu? W drugą stronę trudniej, ciężko swoje prawdziwe ograniczenia pokonać, ale niech mi po prostu zadeklaruje, że zgodnie z zasadami etykiety prosi baronową o taniec. Tak jak i informatyk, który w życiu nie był w lesie, a harcerstwo omijał - jego zwiadowca wie jak określić kierunek w lesie, i nie musi mi gracz opowiadać o mchu na pniach.

A teraz - strzelasz czy nie?
 
__________________
Bajarz - Warhammerophil.

Ostatnio edytowane przez Phil : 06-04-2020 o 14:17.
Phil jest offline