Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 06-04-2020, 13:11   #1
Fenrir__
 
Fenrir__'s Avatar
 
Reputacja: 1 Fenrir__ ma wspaniałą reputacjęFenrir__ ma wspaniałą reputacjęFenrir__ ma wspaniałą reputacjęFenrir__ ma wspaniałą reputacjęFenrir__ ma wspaniałą reputacjęFenrir__ ma wspaniałą reputacjęFenrir__ ma wspaniałą reputacjęFenrir__ ma wspaniałą reputacjęFenrir__ ma wspaniałą reputacjęFenrir__ ma wspaniałą reputacjęFenrir__ ma wspaniałą reputację
[SW] Wybierz swoje przeznaczenie….



W moje łapki wreszcie trafiło nowe Savage World i mam wielką ochotę poprowadzić coś na tej mechanice. Będzie to raczej sesja dla jednego gracza. Mam parę propozycji.
  • Deadlands - Western Horror - samotny jeździec, szaman szukający ścieżki przodków, czy może…. Jeden z najbogatszych światów jakie znam więc jeśli ktoś chętny na dziki zachód zapraszam.
  • Interface Zero - cyberpunk - Wszczepy, sieć, dynamiczna akcja i kino przygodowe. Fajnym przykladem może tutaj być członek oddziału tworu podobnego do cyberpunkowego trauma team.
  • Fantasy - tutaj chętnie zaproszę gracza do świata inspirowanego czarnokrwistymi z chronopii. Gracz jako awanturnik trafi do oblężonej pustynnej twierdzy obleganej przez armię sułtanatu półksiężyca - czterorękie trolle, ogry-mamelucy, orczy alchemicy. Miałem okazję już prowadzić w tym świecie i było bardzo przyjemnie
  • GameDec - raczej ze świata wziąłbym koncept aniżeli cały świat i to tylko z pierwszych książek. Gracz wcieliłby się w rolę detektywa, który pomagałby graczom w grach.
  • Space marine - tutaj sesja byłaby prowadzona równolegle do bardzo udanej kampanii Wing Commandera. Gracz wcieliłby się w sierżanta marines walczącego z robalami lub kotami.
  • Militarna - powiedzmy niedaleka przyszłość. Jakieś wymyślone państwo na bliskim misja stabilizacyjna i coś się dzieje nie tak….
  • Gladiatorzy - od starożytnego rzymu, do aren w gwiezdnych wojnach - wojownik który walczy o wolność…



To tylko kilka luźnych pomysłów. Ale nie jest to zamknięta lista.

Właśnie na tym polegać będzie rekrutacja - pomysł na postać i realia z jakimi się będzie mierzyć stanowią klucz do rozpoczęcia przygody.

Zdecydowanie preferowane są osoby znające mechanikę Savage World niekoniecznie musi być edycja przygodowa - różnice wyjaśnimy na sesji.

Chcę przetestować w praktyce mechanikę więc będzie jej na sesji trochę. Więc zagorzali zwolennicy storytellingu muszą zrewidować nieco swoje poglądy na czas sesji - ale ich też jak najbardziej zapraszam.

Grać będziemy przygodowo i brawurowo. Oczywiście w grze pojawi się wiele wątków fabularnych. Możemy wrzucić melancholię, noir, możemy dorzucić dylematy moralne a nawet personal horror - dla każdego coś miłego, ale i tak będzie przygodowo i brawurowo.

Grać będziemy w całości na Google Docs, ewentualnie jakiś komunikator.

Rekrutacja potrwa do 18.04 chyba, że ktoś wcześniej zachwyci mnie swoją historią.

Na start kluczowy jest pomysł na realia i postać. Nie oczekuję olbrzymich wielostronicowych rozpisów. Niektórzy potrafią stworzyć coś interesującego w pięciu zdaniach. Każdy niech więc pisze jak chce.

Samą postać stworzymy później, wtedy ustalimy jej poziom doświadczenia i całą resztę.

Dopuszczam możliwość wystąpienia kilku postaci kierowanych przez jednego gracza.

Najlepiej wrzucać propozycje jako wpisy poniżej. Ale jak ktoś chce może wysłać PM.

 
Fenrir__ jest offline