Wątek: Ulubiony serial
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 07-04-2020, 11:56   #163
Morfik
 
Morfik's Avatar
 
Reputacja: 1 Morfik ma wspaniałą reputacjęMorfik ma wspaniałą reputacjęMorfik ma wspaniałą reputacjęMorfik ma wspaniałą reputacjęMorfik ma wspaniałą reputacjęMorfik ma wspaniałą reputacjęMorfik ma wspaniałą reputacjęMorfik ma wspaniałą reputacjęMorfik ma wspaniałą reputacjęMorfik ma wspaniałą reputacjęMorfik ma wspaniałą reputację

Skończyłem właśnie oglądać na HBO Go genialny serial "Fosse/Verdon". Polecam każdemu, a w szczególności osobom, które widziały filmy Boba Fossa, czyli "Kabaret" lub "Cały ten zgiełk". Historia współpracy Boba Fosse’a (w tej roli jeden z moich ulubionych aktorów Sam Rockwell) i Gwen Verdon (równie genialna Michelle Williams). Fosse jest genialnym twórcom filmowym, ale bez Verdon nie potrafi ogarnąć do końca tego, co dzieje się na planie filmowym. Serial ten pokazuje 50 lat współpracy zawodowej i prywatnej tych dwojga. Szczerze polecam


"Nowy papież" to kolejny serial, który mogę Wam szczerze polecić, szczególnie jeżeli widzieliście pierwszą część, czyli "Młodego papieża". Według mnie druga część jest zdecydowanie lepsza od pierwszej. Genialny John Malkovich, świetny Jude Law i jedyny w swoim rodzaju Silvio Orlando. W tym serialu nawet intro jest świetne, tańczące zakonnice w świetle neonowego krzyża, dają pojęcia w jakim klimacie będzie utrzymany cały sezon. Polityka Watykanu, do tego wszechobecny erotyzm i poczucie zepsucia, z lekką nutką humoru w niektórych scenach. Twórca i reżyser serialu Paolo Sorrentino, słusznie nazywany jest Fellinim naszych czasów. Polecam serdecznie!
 
__________________
Tell Me Something, My Friend, Have You Ever Danced With the Devil in the Pale Moonlight?
Morfik jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem