WÄ…tek: X-COM - komenty
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 25-04-2020, 08:25   #338
Pipboy79
Majster Cziter
 
Pipboy79's Avatar
 
Reputacja: 1 Pipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputację
Tura 71 - 2037.V.08; pt; południe

- Oki, no to dałeś swój post ciut wcześniej to ja swój też :> Termin do cz. 04.30. No to mniej więcej tydzień na zmajstrowanie posta.


Stan BG:

- Law Tao; 10/10; zdrowy; (Ranga IV; Skany)



Omówienie:


- Jeśli chodzi o wyprawę to skład jest następujący:

Kanały:

1 - Law (skanerzy) 10/10 s.zdrowy; skafander (-1)
2 - Aija (ciężcy) 10/10 s.zdrowy; skafander (-1)
3 - Jarl (leccy) 10/10 s.zdrowy; skafander (-1)
4 - Ivan (biolab) 6/10 s.ranny; skafander (-1)
5 - Cole (cywil) 10/10 s.zdrowy; skafander (-1)
6 - Faust (zbrojni) 12/12 s.zdrowy; skafander (-1)
7 - Strauss (zbrojni) 10/10 s.zdrowy; skafander (-1)


---


- Oki no to tak...


- W tej turze minęło kilka chaotycznych chwil. Przy wózku zrobiło się małe zbirowisko i zamieszanie jak się tam znaleźli najpierw Aija a zaraz potem Faust i Jarl bo mieli najbliżej.

- Po chwili tego zamieszania udało się zlokalizować Ivana. Był parę kroków w głąb bocznego kanału. I jak się z bliska okazało został zaatakowany i ciągnięty przez jakiegoś stwora.

- Z mechy to do tej pory stwór był w zwarciu z Ivanem. Stwór wygrał walkę więc trafił Ivana, OP nie pomógł czyli zranił brodacza. To oznacza, że również przy okazji rozszczelnił mu skafander.

- Zaraz potem Dave starł się ze stworem ale tym razem wyszedł remis czyli żadna ze stron nie trafiła przeciwnika. Dave jest na koniec tury w zwarciu ze stworem.

- Co do Ivana to gorąca para wdziera mu się cały czas do wnętrza skafandra czyli parzy go i właściwie gotuje. Z mechy to jest utrata 1 Zdrowia na każdą turę walki.

- Każdy skafander ma zestaw ratunkowy do improwizowanego łatania niewielkich uszkoczeń. Jest to tubka z szybkoschnącym materiałem. Jeden taki zestaw starcza na zalepienie jednej dziury. Na taką co ma Ivan też wystarczy.

- W tej chwili jednak Ivan nie bardzo jest w stanie sam o siebie zadbać więc ktoś musiałby mu pomóc. Wywlec go albo zalepić dziurę na miejscu.

- Zalepienie dziury to 2-3 tury walki. 1-na na dobycie przedmiotu (zestaw) a potem 1-2 na użycie go. W zależności czy test na Refleks będzie udany czy nie.

- Mijanie w kanałach jest dość trudne chociaż możliwe. Ale na swobodnie można stać/poruszać się/walczyć na solo. Dlatego jak Faust walczy ze stworem no trochę blokuje dostęp innym. Ale odepchnął stwora na tyle, że ktoś może podejść do Ivana no ale raczej pojedyncza osoba.

- Co do kolejności to schemat w głównym kanale dla orientacji jest taki:


Law + Cole > wózek + Aija + Jarl > Strauss


- W bocznym kanale licząc od głównego:

- Ivan > Faust + stwór


- Wlot bocznego kanału jest mniej więcej na wysokości wózka. Osoby jakie są przy wózku mogą najszybciej dostać się do bocznego kanału i tego co tam się dzieje.

- Co do widoczności to po prostej wszyscy są na tyle blisko by widzieć światła swoich latarek i kombinezonów. Ale sylwetki to widać tylko u tych co są na bezpośrednim sąsiedztwie. Czyli np. Law widzi Cole i z wzajemnością ale już oboje nie widzą sylwetek przy wózku tylko ich światła.

- No i w tej turze masz do dyspozycji całą grupkę w kanałach. Możesz nimi posterować aby się wykaraskać z tarapatów



---


- No i chyba tyle z mojej strony na tą turę. Jeśli o czymś zapomniałem to daj znać
 
__________________
MG pomaga chętniej tym Graczom którzy radzą sobie sami

Jeśli czytasz jakąś moją sesję i uważasz, że to coś dla Ciebie to daj znać na pw, zobaczymy co da się zrobić
Pipboy79 jest offline