Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 12-08-2007, 16:18   #14
Prabar_Hellimin
 
Reputacja: 1 Prabar_Hellimin wkrótce będzie znanyPrabar_Hellimin wkrótce będzie znanyPrabar_Hellimin wkrótce będzie znanyPrabar_Hellimin wkrótce będzie znanyPrabar_Hellimin wkrótce będzie znanyPrabar_Hellimin wkrótce będzie znanyPrabar_Hellimin wkrótce będzie znanyPrabar_Hellimin wkrótce będzie znanyPrabar_Hellimin wkrótce będzie znanyPrabar_Hellimin wkrótce będzie znanyPrabar_Hellimin wkrótce będzie znany
[quote]Przejrzałam z grubsza ten stos rzeczy o świecie i muszę powiedzieć, ze niestety świat się w niektórych miejscach kupy nie trzyma - masz choćby zdublowanego boga ognia (bo jak jest bóg i boginka to jeszcze ujdzie).[quote]

Zdublowany bóg ognia?! W którym miejscu?! No nie, fakt, są dwaj: Inar w wierze ogólnej i Tehal Dan u południowych barbarzyńców, ale w takim razie zdublowałem także bogów: chaosu, śmierci i życia! Jeżeli wskażesz mi faktyczne miejsce zdublowania boga, uznam twoją rację (to nie jest wersja finalna, w żadnym wypadku)

Cytat:
20 ras podstawowych(w tym smurfy... litości)?! I jak to wszystko żyje na jednym świecie? :>
Świat jest obszerny, a więc nie martw sie - wlezą.
Co do smurfów, to najprawdopodbniej nazwa zostanie jeszcze zmieniona. Że pochodzenie z bajki? Elfy, krzaty, orki, trole, smoki i inne badziewia (a i nawet ludzie) też w bajkach występują. I co? Nikt problemów żadnym nie robi.

Cytat:
Tworzysz jak na mój gust zbyt rozbudowany świat jak na system autorski, w który grać będzie bardzo wąski krąg ludzi. Zauważ, że wielu graczom nie chce się przebijać przez podręczniki choćby do Warhammera, mimo, że jest to niezwykle popularny system.
Jak na mój gust, to jeżeli świat będzie rozbudowany, ale i dopracowany, to czy system będzie autorski, czy komercyjny - różnicy nie robi.
Zauważ, że z pełnymi systememami zapoznają się zazwyczaj najpierw mistrzowie gry, którzy, gdy będą chcieli prowadzić grę w tym systemie, to dadzą to, co będzie istotne w kampanii.

Cytat:
Powiem szczerze, że taka ilość szczegółów zniechęciła mnie do wzięcia udziału w tej sesji...
Jakich szczegółów?! Bez obrazy, ale czytałeś kiedykolwiek inne podręczniki? Moim zdaniem, mojemu systemowi brakuje szczegółów, względem choćby KC.

Cytat:
Jeden post na tydzień? Ta sesja a potrwa ze dwa lata...
To jest TYMCZASOWE (wakacyjne) minimum. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby były 3 i 5 tur jednego dnia.

Jak już pisałem, to nie jest finalna wersja systemu, a więc błędów, niedomówień, czy zbyt ogólnych ujęć może się znaleźć sporo.

Poza tym, wydaje mi się, że to nie jest miejsce na komentarze do systemu, więc zakończmy ten temat, dopóki nie zamieszcze nowej (bardziej dopracowanej) wersji na tym forum.

************************************

Mam już 8 graczy. Sesja zaczyna się dziś około 18

Przyjęci gracze (i ich postacie, oraz wygląd owych), w kolejności wypowiedzi na sesji (wyczepujących wypowiedzi, mam żądanie; kolesjność ustalana według charyzmy, później według czasu zgłoszenia):


Dorian Gray (kayas) - człowiek: Przystojny brunet z niewielkim, modnym wąsikiem, zawsze w drogim, modnym ubraniu. Długie, ciemne pukle, opadające na ramiona. Mimo wszystko jego uroda nie jest brońcie bogowie zniewieściała.
Ildurn Rothlory (picollo) - człowiek
Xani (Loria) - człowiek (kobieta): wysoka, szczupła, kruczoczarne włosy do ramion, brązowe oczy, ma długą, wąską bliznę na lewym policzku
Imbriel Terrel (Discordia) - Elf(ka) Feedom
Kiver Amero (Seswath) - człowiek: Kiver jest dosyć dobrze zbudowanym, wysokim mężczyzną. Zazwyczaj ubrany w sandały, skórzane spodnie i kolczugę schowaną pod koszulą. Na jego plecach spoczywa miecz, schowany w pochwie przewieszonej przez ramię. Brązowe włosy, długie do ramion. Z tyłu związane rzemieniem, z przodu rozpuszczone. Z twarzy o dosyć ostrych rysach twarzy patrzą się zimne, szarozielone oczy.
Trzg (maciek.bz) - goblin
Avaganis (Zafrire) - człowiek
Zantis (Zantis) - drowka, ale jakoś dziwnie mówi, tak męsko

Czekam na wygląd od reszty, bo jakoś inni muszą wiedzieć jak kto wygląda, co nie? <okazanie skruchy> Moja wina, że zapomniałem </okazanie skruchy>
 

Ostatnio edytowane przez Prabar_Hellimin : 12-08-2007 o 16:22.
Prabar_Hellimin jest offline