Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 14-05-2020, 09:54   #9
Asmodian
 
Asmodian's Avatar
 
Reputacja: 1 Asmodian ma wspaniałą reputacjęAsmodian ma wspaniałą reputacjęAsmodian ma wspaniałą reputacjęAsmodian ma wspaniałą reputacjęAsmodian ma wspaniałą reputacjęAsmodian ma wspaniałą reputacjęAsmodian ma wspaniałą reputacjęAsmodian ma wspaniałą reputacjęAsmodian ma wspaniałą reputacjęAsmodian ma wspaniałą reputacjęAsmodian ma wspaniałą reputację
Cytat:
nie warto grać ani w PBF ani w PBEM.
Zdecydowanie warto grać. Jakąkolwiek metodą najwygodniejszą dla siebie. Inaczej brniemy w pewien rodzaj lansowanej na siłę koszerności.

Cytat:
Sesja na żywo > roll20 lub inny VTT > play by chat
Mają to do siebie, że pierwsza wymaga obecności kilku osób, co w obecnych, zakręconych czasach jest często luksusem. Komunikatory i strony do grania online ułatwiają, ale wciąż wymagają obecności przy sesji o określonym czasie i godzinie. Fora i emaile już niekoniecznie, więc tu nie w "jakości" sedno, a raczej w ilości naszego dostępnego czasu na granie.

PBMów używałem kilka razy do gier strategicznych, gdzie robiło się "turę" i wysyłało do hosta, który generował kolejną, lub do przeciwnika jako rodzaj odbitej piłeczki. Do RPGa, szczególnie pisanego raczej mi się osobiście nie zdarzyło, ale klasyczne listy(tak, zwykłą pocztą) przed sesjami i dotyczącymi sesji dostawałem od pewnego MG z tego forum nawet, wiec wiem, że się da i nawet ma swój urok.
Fakt, pracochłonne jest, ale czasami wysiłek docenia się dopiero wtedy, kiedy rzeczywiście został w coś włożony.
 
__________________
Iustum enim est bellum quibus necessarium, et pia arma, ubi nulla nisi in armis spes est
Asmodian jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem